Evu Landlovú chceli okradnúť podvodníci. Jej syn Matej Landl zakročil v poslednej chvíli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Herečka Eva Landlová čelila útokom podvodníkov. Jej syn, herec Matej Landl, zakročil práve včas. Porozprával, ako sa snažili od nej vymámiť peniaze.

Podvodníci neustále prichádzajú s novými praktikami, ktorým môže naletieť hocikto. Cielia predovšetkým na dôverných seniorov, ktorí neraz prišli o celoživotné úspory.

Podobnú skúsenosť majú aj herec Matej Landl a jeho mama, od ktorej chceli podvodníci vymámiť peniaze. Pokúsili sa o to dokonca dvakrát.

K prvému incidentu došlo ešte pred troma mesiacmi. Herečku kontaktovali na jej telefónne číslo. Keď o tom povedala Matejovi, ihneď volal na políciu. „Povedali mi, že dnes som už tridsiaty šiesty,“ vybavuje si herec.

Prečítajte si tiež:

Podvodník na ňu kričal

Podvodníci ju opäť telefonicky kontaktovali asi pred troma týždňami. Volajúci sa predstavil ako policajt a upozornil ju, že jej chce niekto z účtu vybrať 10-tisíc eur.

„Chceli, aby im okamžite dala číslo svojho telefónu a povedali jej, že o chvíľu sa u nej zastaví policajt, nech mu otvorí dvere,“ popisuje Landl.

Keď herečka podvodníkovi povedala, že mu neverí, muž na ňu začal kričať. Povedal jej, nech si to teda overí a zavolá na 158.

Muž sa jej vyhrážal, že k nej niekto príde, vyvalí jej dvere a vezme jej všetky peniaze. „Mama našťastie povedala, že ona doma peniaze nemá. Položila a zavolala mi, bola úplne vystresovaná,“ dodáva herec.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.