Premiér Robert Fico je po ďalšej operácii, naďalej je vo vážnom stave

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Operácia trvala približne dve hodiny. „Je pri vedomí a je limitovaný vážnosťou zranení,“ uviedol minister obrany Robert Kaliňák.

Predseda vlády Robert Fico absolvoval chirurgický zákrok, pri ktorom mu lekári odstránili nekrotické tkanivo. Informovala o tom riaditeľka Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková. Jeho zdravotný stav je naďalej vážny. 

Operácia trvala približne dve hodiny. „Je pri vedomí a je limitovaný vážnosťou zranení,“ uviedol minister obrany Robert Kaliňák, ktorý v piatok (17. 5.) navštívil v nemocnici premiéra.

„Bolo odstránené nekrotické tkanivo, ktoré zostalo po strelnej rane. Pacient je toho času pri vedomí, je stabilizovaný, ale je naďalej umiestnený na ARO. Jeho stav je naozaj vážny,“ priblížila riaditeľka nemocnice. K chirurgickému zákroku pristúpili po kontrolnom CT vyšetrení. Doplnila, že ide o štandardný postup.

Prečítajte si tiež:

Operácia dopadla dobre

Lekári sa podľa ministra snažili posunúť stav pacienta k pozitívnej prognóze.

​„Tento zákrok umožnil, aby mohla prebehnúť kontrola a hojenie strelných poranení,“ povedal vicepremiér Kaliňák s tým, že ešte bude niekoľko dní trvať, aby definitívne mohli vedieť smer vývoja.

„Mám lepšiu náladu, lebo vidím progres,“ dodal. Pri dnešnom zákroku sa podľa neho ukázalo, že prvá operácia dopadla dobre.

Každé ráno sa podľa Lapuníkovej stretáva k Ficovmu zdravotnému stavu lekárske konzílium, ktoré rozhoduje o dennom postupe. Ak na základe výsledkov predchádzajúceho dňa a zdravotného stavu ranného hlásenia rozhodnú, že treba urobiť kontrolné vyšetrenia, tak ho urobia. O prípadnom prevoze premiéra z Banskej Bystrice do nemocnice v Bratislave taktiež podľa nej rozhodne lekárske konzílium.

Prečítajte si tiež:

Lekárka pomoc z viacerých štátov

Slovensko dostalo ponuky na lekársku pomoc z viacerých štátov. Minister si ich váži. „Všetci vrátane predsedu vlády máme absolútnu dôveru v kapacity, ktorými disponuje Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Tím je vysoko odborný,“ skonštatoval.

Vicepremiér doplnil, že chod krajiny nie je nijakým spôsobom zmrazený a všetky procesy fungujú ďalej.

„Štát je stabilný, aj pacient je dnes stabilný,“ uviedol minister obrany.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.