Ján Dobrík v úprimnom rozhovore o pobyte na onkológii, synovej liečbe a neskutočnej sile rodiny

Ján Dobrík v úprimnom rozhovore o pobyte na onkológii, synovej liečbe a neskutočnej sile rodiny
Zdroj: TV Markíza

Herec nám v úprimnom rozhovore povedal, ako vďaka obrazom pomáha chorým deťom, opísal obrovské hrdinstvo svojich oboch detí a pri debate o jeho manželke stratil všetky slová.

Na káve s prijal pozvanie herec Ján Dobrík, ktorý po dlhých týždňoch strávených na detskej onkológii prišiel na spôsob, ako by mohol pomáhať chorým deťom.

Aj keď ešte donedávna nevedel namaľovať ani čiaru, dnes ľudia kupujú jeho obrazy a každé euro putuje na oddelenie detskej onkológie do Banskej Bystrice. Momentálne prebieha internetová aukcia, do ktorej sa môže zapojiť každý.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ján Dobrík (@jan_dobrik)

Ján nám v úprimnom rozhovore opísal, ako sa celej jeho rodine zo sekundy na sekundu zmenil život. Začiatkom júla minulého roku išli so synom na pohotovosť, pretože mal ukrutné bolesti v krížovej oblasti chrbta. Prvé vyšetrenie nič neodhalilo a bolesti úplne ustúpili, preto sa vrátili domov.

Nadránom sa však bolesť vrátila a z nemocnice sa už domov nevrátili. Všetko nasvedčovalo tomu, že len sedemročnému chlapcovi bude diagnostikovaná leukémia. Vyšetrenia neskôr podozrenia lekárov potvrdili a rodina dostala „karty, s ktorými musela hrať“. Timko nastúpil na dvojročnú liečbu, ktorá zahŕňa chemoterapiu a s otcom sa zo dňa na deň presťahoval na onkológiu.

Dnes, po cca ôsmich mesiacoch, má herec doma oba deti. „Sme vo fáze, kedy je doma a to, aký život on žije, to je paráda. Ak ide všetko dobre, šesť dní sme doma a pol dňa v nemocnici. Timko každý jeden večer v posteli končil deň tým, že povedal toto bol najlepší deň.“

Na káve s Jánom Dobríkom

Dvojnásobný otec nám opísal, ako prebieha synova liečba a v ktorý moment porušil pravidlo, že na izbe číslo tri sa neplače. Hold vzdal svojej staršej dcére Nikolke, ktorá je podľa jeho slov tou najlepšou staršou sestrou, akú si mohol Timko priať. Pri otázke na jeho manželku, sa mu len ťažko hľadali slová. Opísať, ako si ju váži, je nemožné.

Rozhovor si môžete pozrieť na portáli Markiza.sk TU.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.