Vyhrážky smrťou dostala aj jeho rodina. Michal Šimečka bol vypovedať na NAKA

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Líder Progresívneho Slovenska a podpredseda parlamentu Michal Šimečka dostal vyhrážky smrťou. Tie prišli aj jeho partnerke a maloletej dcére.

Michal Šimečka podal trestné oznámenie a bol vypovedať na NAKA pre vyhrážky smrťou. 

„Dnes som bol vypovedať v NAKA a podal som trestné oznámenie kvôli vyhrážkam smrťou. Prišli mne, mojej dcére, mojej partnerke. Bolo ich viacero, konkrétnych a drastických, od konkrétnych ľudí. A žiaľ, nie je to nič nové,“ uviedol Šimečka s tým, že atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) upriamil pozornosť na špirálu násilia, v ktorej žijeme.

Prečítajte si tiež:

Nenávisť plodí nenávisť

Líder PS podotkol, že podobným vyhrážkam čelí roky prezidentka a asi aj väčšina političiek, politikov, novinárov a verejne činných osôb, ktoré komunikujú svoje názory.

„Nenávisť plodí nenávisť. A postupne sa to vystupňovalo do tých najohavnejších činov. Atentát na premiéra SR Roberta Fica. Vražda Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, a mnoho ďalších nenávistných činov,“ uviedol podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky. 

Špirála násilia sa podľa Šimečku ďalej stupňuje. „A žiaľ, ani dnes to ešte niektorým politikom stále nedoplo. Ďalej burcujú vášne, pokračujú v útokoch a obvineniach. Vo chvíli, keď premiér stále v nemocnici bojuje o svoje zotavenie, a ľudia od nás potrebujú počuť jasný signál zmierenia,“ uviedol.

Zopakoval svoju výzvu na 100 dní pokoja.

Pozrite si reportáž o zdravotnom stave Roberta Fica:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.