Herecká ikona a uznávaná osobnosť. Zdena Studenková oslavuje životné jubileum

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ikona slovenského divadla, obdivovaná osobnosť. Jedna z najvýznamnejších slovenských herečiek oslavuje významné životné jubileum. Herečka Zdena Studenková v nedeľu (19. 5.) oslávila okrúhlych 70 rokov.

„Ja som na strednej natočila jeden krátkometrážny film. Tam som sa utvrdila, že herectvo nie je moja cesta,“ uviedla jubilantka Zdena Studenková. 

Svojou krásou, šarmom a najmä talentom bola ale na herectvo predurčená osudom. A tak sa Zdena Studenková navzdory tomu stala asi najslávnejšou slovenskou herečkou súčasnosti.

Prečítajte si tiež:

Komédia a drámy

Stvárnila obrovské množstvo úloh. Svoje schopnosti ukázala tak v komédiách ako aj v drámach a tragédiách.

„Je to pred kamerou jedna noblesná a šarmantná žena, tak takéto postavy aj priťahuje. Je to ale len povrchový náter. Ona dokáže v týchto postavách nájsť ten dramatický nerv. Ona prešla od marcipánových krások k takým tým živelným postavám,“ povedal Karol Mišovic, teatrológ. 

Za svoje televízne roly získala aj množstvo ocenení. Filmové kamery jej však k srdcu neprirástli. Najlepšie sa totiž vždy cítila na divadelných doskách.

„Neznášam filmovačky, neznášam ranné vstávania na filmovačky, toiky a bufety. Takže divadlo je ta manéž, kde sa ten kôň naučí cválať,“ uviedla herečka. 

Prečítajte si tiež:

„Ona sa narodila preto, aby bola herečka. Ja som s ňou začína v roku 83 a už vtedy svietila nad ostatnými a to jej zostalo až doteraz. Som rád, že zhruba 53 rokov môžem byť jej partnerom,“ povedal kolega Studenkovej Jozef Vajda. 

Medzi svoje obľúbené filmy radí herečka snímku Južná pošta, ktorá aj podľa kritika patrí k najkvalitnejším. Snáď najväčší úspech má ale notoricky známa komédia S tebou mě baví svet, ktorá sa každoročne vracia na obrazovky.

„Viete, mne keď niekto povie príďte, urobíte si reklamu, ja poviem: Ja? Veď ja som nesmrteľná, ja každé Vianoce na vás vyskočím s tou smiešnou pesničkou, ale som za to vďačná, že som to mohla natočiť a že sa stal komédiou storočia,“ dodala Studenková. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.