Čaká nás daždivý začiatok týždňa. Meteorológovia vydali aj výstrahu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko čaká daždivý začiatok týždňa. Na viacerých miestach sa totiž očakávajú prehánky alebo dážď, lokálne aj búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Slovensko čaká daždivý začiatok týždňa. Na viacerých miestach sa totiž očakávajú prehánky alebo dážď, lokálne aj búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Búrky sa môžu vytvárať až do večera. Sprevádzať ich bude nárazový vietor, lejaky a nie je vylúčené ani krupobitie. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pri tejto príležitosti vydal výstrahy.

Na západe a juhu bude ojedinele dusno. Denná teplota 22 až 27, na severe miestami okolo 20 stupňov. Fúkať bude slabý južný vietor, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Vo vlhkom a teplom vzduchu sa budú aj v utorok (21. 5.) tvoriť prehánky alebo búrky a bude teplo, od 21 až do 28 stupňov.

Prečítajte si tiež:

Na juhu do 30 stupňov

Od stredy (22. 5.) bude počasie na území Slovenska ovplyvňovať studený front, ktorý prinesie na mnohé miesta prehánky, dážď, ojedinele aj búrky, pri teplote zhruba od osemnásť do 25 stupňov.

V najbližších desiatich dňoch nás čaká premenlivo oblačné počasie najmä popoludní s prehánkami alebo búrkami.

V tomto týždni bude od stredy do piatku (24. 5.) do 25 stupňov, ale v nasledujúcich dňoch sa už očakávajú na juhu vysoké teploty až do 29 stupňov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.