Hamran: Uniknuté video s atentátnikom mal nakrútiť príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa bývalého policajného prezidenta Štefana Hamrana polícia pozná meno človeka, ktorý natočil video s Jurajom Cintulom, ktoré uniklo krátko po atentáte na Roberta Fica.

V stredu (15. 5.) sa len niekoľko hodín po atentáte na Roberta Fica objavilo video, na ktorom sa vyjadruje muž, ktorý strieľal na premiéra.

„Nesúhlasím s politikou vlády. Zlikvidované masmédiá. Prečo RTVS je napádaná, Mazák je prečo vyhodený z funkcie,“ hovorí na videu po svojom zadržaní Juraj Cintula.

Prečítajte si tiež:

NAKA mu mala zobrať mobil

Bývalý policajný prezident Štefan Hamran tvrdí, že vie, kto mal toto video natočiť. Jeho meno vraj pozná aj polícia a má ísť o príslušníka Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR.

„Video mal posunúť svojim nadriadeným. Tak sa nečudujem, že také video mohlo uniknúť,“ vyhlásil Hamran. Podľa jeho informácií mala NAKA zakročiť proti danému človeku, zaistiť jeho mobilný telefón a odstúpiť to Úradu inšpekčnej služby, aby sa zaoberala konkrétnym únikom.

Hamran tiež považuje za nešťastné, že pred tým, než sa seriózne rozbehne vyšetrovanie, sa zverejní video, ktoré „podsúva širokej verejnosti motív tohto hanebného skutku“. Dodal, že video je zrejme účelovo zostrihané. 

„Vidíme, že niektorí politici sa toho veľmi nešťastným spôsobom chytili a ten motív prezentujú ako hotovú vec,“ konštatoval. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.