Šeliga zverejnil video Dankovho incidentu na pumpe. Šéf SNS sa dostal do konfrontácie s neznámym mužom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) sa minulý týždeň dostal do konfrontácie s neznámym mužom na benzínovej pumpe neďaleko Nitry.

Podpredseda strany Demokrati Juraj Šeliga na svojom profile na Facebooku informoval o tom, že šéf národniarov Andrej Danko sa mal v deň atentátu na Roberta Fica (15. 5.) dostať do konfrontácie s neznámym mužom na benzínovej pumpe. 

„Podľa svedkov opitý vyrazil veci z ruky mužovi, ktorý tam stál,“ napísal Šeliga na sociálnej sieti.

V pondelok (20. 5.) politik zverejnil kamerový záznam z celého incidentu. Je na ňom vidieť, ako Danko vchádza do priestorov čerpacej stanice krátko pred 22.00 hodinou večer.

Krátko na to sa otočil na muža, ktorý sa na pumpe už nachádzal, a zdá sa, že do neho strčil. Záber však z väčšiny prekrýva Dankov ochrankár, ktorý práve vchádzal do dverí. Ten následne dvojicu rozdelil.

Prečítajte si tiež:

SNS tvrdí, že muž na Danka slovne zaútočil

Hovorkyňa SNS už koncom minulého týždňa pre portál Pluska povedala, že celá situácia sa odohrala takto: „Jediné, čo sa odohralo, a takých konfliktov bolo v ten deň viacej, že pri návrate z Banskej Bystrice z operácie predsedu vlády išiel predseda SNS na WC a odzadu naňho slovne reagoval neznámy človek, návštevník pumpy. Ten sa otočil a dal mu najavo, že si neželá byť obťažovaný. Žiadna ochranka ani nikto iný nemuseli zasahovať. Trvalo to pár sekúnd bez akýchkoľvek dôsledkov a konfliktov,“ uviedla Zuzana Škopcová.

Incident eviduje aj polícia. „Uvedenú udalosť zo dňa 15. 5. 2024, ku ktorej došlo na čerpacej stanici na R1 smer Trnava, evidujeme ako podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podľa § 49 ods. 1 písm. d) zákona č. 372/1990 o priestupkoch v znení neskorších predpisov. Vo veci je momentálne vykonávané objasňovanie, preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie,“ informovala hovorkyňa Viktória Borloková.

Andrej Danko po zdemolovaní semafora upratoval Dúbravku. Došlo aj k výmene názorov s jeho kritikom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.