Festival Starmus: Spojil najbystrejšie mysle sveta a najtalentovanejších umelcov s rovnakým názorom na životné prostredie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takmer polovicu svojho života prežila medzi šimpanzmi. Teraz cestuje po svete a upozorňuje na potrebu ochrany životného prostredia. Britská biologička Jane Goodall navštívila aj Bratislavu. Jej posolstvo zaznelo na festivale vedy a hudby Starmus.

Prejavy klimatickej krízy sužujú svet čoraz častejšie. „Klimatická zmena nie je niečo, čo nás čaká v budúcnosti. Deje sa tu a teraz. Nedeje sa len kdesi v Bangladéši či iných rozvojových kútoch sveta. Týka sa aj nás v ekonomicky vyspelých krajinách. A spôsobili sme ju my,“ povedala britská biologička Jane Goodall. 

Prečítajte si tiež:

Ochrana životného prostredia

Festival spojil najbystrejšie mysle sveta a najtalentovanejších umelcov s rovnakým názorom na ochranu životného prostredia.

„My ľudia si myslíme, že sme jediné existencie, na ktorých na tejto planéte záleží. Ale to je obrovský omyl. V skutočnosti rovnako záleží na každom jednom organizme,“ povedal Brian May, gitarista skupiny Queen. 

„Toto je asi jeden z najvýznamnejších projektov môjho života. A som nesmierne rád, že sa to koná práve tu – v srdci Európy,“ uviedol Jean-Michel Jarre, francúzsky hudobník a skladateľ, ktorý sa stal tiež súčasťou festivalu.

V súvislosti so Starmusom si na hlavnom námestí ľudia mohli vyskúšať rôzne vedecké pokusy či pozorovať oblohu.

Festival trval päť dní. Na Slovensku sa konal jeho siedmy ročník.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme STARMUS festival

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.