Počasie nás bude skúšať. Dorazí k nám aj víchrica

shutterstock_154358516.jpg

Okrem dažďa nás čaká aj studený severný vietor.

Ľadoví muži nám síce mrazy nepriniesli, ale za to sa postarali o nepríjemné sychravé počasie, ku ktorému sa zajtra pridá ešte aj silný vietor.

Družica

Dnešné počasie ovplyvňovala oblačnosť, ktorá sa nad naše územie nasúvala od juhozápadu a v nej sa tvorili zrážky vo forme prehánok alebo aj ojedinelých búrok. Od zajtra ale bude situáciu riadiť tlaková níž, ktorá sa momentálne nachádza nad Balkánom a kým sa nevyplní, tak dovtedy nám z nej bude pršať.


Hory

Aj na horách bude veľká oblačnosť až zamračené s dažďom, od stredných polôh so snežením. Neodporúčame návštevu horských oblastí, najmä pre vietor, ktorý tam bude zajtra vyčíňať. V nadmorskej výške 1500 m sa ochladí na 2 stupňov.

Bio

Biopredpoveď sa zajtra mení na 4, a to je mierna až silná záťaž. Naša výkonnosť bude znížená a zhoršiť sa môžu kardiovaskulárne, dýchacie, tráviace aj reumatické ťažkosti. Tak si na seba dívajte pozor.

Predpoveď na ďalšie dni

V ďalších dňoch pocítime vplyv tlakovej níže naplno. Vo štvrtok a v piatok bude obloha zamračená s dažďom, ktorý bude najmä vo štvrtok veľmi intenzívny. Okrem toho má fúkať naozaj silný vietor, ktorý bude v nárazoch dosahovať 70 až 110 km/h.

Počasie sa začne zlepšovať od soboty, kedy bude síce oblačno, ale zrážková činnosť postupne zoslabne a upokojí sa aj vietor . Vo štvrtok a v piatok bude chladno od 8 do 16 stupňov. Od soboty sa začne otepľovať na 11 až 18 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti