Chladnokrvne si dobodal kamaráta. Začalo sa pojednávanie v prípade vraždy, ktorú nik nechápe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Žiline sa začalo hlavné pojednávanie v prípade vraždy, ktorú nik nechápe. Muž (45) chladnokrvne dobodal na parkovisku dobrého kamaráta. Nebol pod vplyvom alkoholu ani drog a všetci ho poznali ako milého a priateľského.

Libor začiatkom minulého októbra po menšej hádke na parkovisku vytiahol na priateľa Eda nôž a trinástimi ranami do hlavy a krku ho usmrtil.

Na hlavné pojednávanie prišla aj bývalá manželka nebohého. „Oni boli dlhoroční veľmi dobrí kamaráti. Ja môžem len toľko k tomu povedať, že nikto by nečakal, že by to niekedy vlastne Libor spravil,“ povedala Martina.

Prečítajte si tiež:

Priznal sa a čin oľutoval

Po čine sa snažil zahladiť stopy. Nôž zabalil do igelitky a hodil do rieky. Neskôr sa však sám udal.

„S Liborom som sa stretávala, takže viem, aký to bol človek a na toho človeka by ste to nikdy nepovedali. My sme spolu chodili na chaty. Bol to človek, ktorý by vám dal z posledného,“ vraví nevlastná dcéra nebohého muža.

Aj on sám v utorok pred sudcom povedal, že si nevie vysvetliť, ako mohol také niečo urobiť. Nikdy nemal psychické problémy a nebol trestaný.

Ku všetkému sa priznal a vinu oľutoval. 

Prečítajte si tiež:

Hrozí mu 25 rokov za mrežami

Bývalá manželka nebohého muža k Liborovi necíti nenávisť, no mrzí ju zlý psychický stav jej mladšej 12-ročnej dcéry, ktorá smrť svojho otca veľmi ťažko zvláda.

Pozostalí žiadajú aj finančné odškodnenie 300-tisíc eur. Verdikt čakajú na konci júna.

Obžalovanému Liborovi hrozí 20 až 25 rokov za mrežami. No tým, že sa priznal a skutok oľutoval, trest môže byť aj nižší.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.