Dráma na košickej stanici. Autobus zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

Dráma na autobusovej stanici v Košiciach
Dráma na autobusovej stanici v Košiciach. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Ťažké zranenia utrpela chodkyňa, ktorú v pondelok (20. 5.) zrazil a zakliesnenú vliekol zhruba 200 metrov autobus na autobusovej stanici v Košiciach. Policajný vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Informovala o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.

K nárazu autobusu medzimestskej dopravy do chodkyne došlo na cestnej komunikácii autobusovej stanice medzi perónmi na úrovni jedného z nástupíšť. Chodkyňa v tom čase prechádzala po vozovke na perón k autobusu.

Prečítajte si tiež:

Vodič si ju nevšimol

Po náraze spadla na vozovku a ostala ležať, to si však vodič autobusu nevšimol. Prešiel ponad ňu, pričom ju zakliesnenú zhruba v úrovni prednej nápravy vliekol a šúchal po ceste približne 200 metrov, až pokiaľ nezastal pri peróne.

„Až po zastavení a vystúpení z autobusu vodič započul kričanie zakliesnenej chodkyne, ktorú spod autobusu spolu s ďalšími ľuďmi vytiahol. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa utrpela ťažké zranenia a ostala hospitalizovaná v nemocnici, nikto iný sa nezranil,“ uviedla polícia.

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

V Rakúsku havaroval slovenský autobus. Pozrite si reportáž z 11. mája:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.