Moderátor relácie Na telo Michal Kovačič získal novinársku cenu

Moderátor relácie Na telo Michal Kovačič získal novinársku cenu
Moderátor Michal Kovačič Zdroj: TV Markíza/Jozef Buhaj

Porota vyzdvihla, že Michal Kovačič nepodľahol tlaku zo strany politikov. Naopak, kvalitnou prípravou, správnym načasovaním otázok a pohotovou argumentáciou dokázal svojich respondentov konfrontovať v snahe o získanie odpovedí na zásadné témy s celospoločenským významom.

Novinárske ceny za rok 2023 sú udelené. Náš kolega a moderátor Michal Kovačič dostal ocenenie za sériu debát z relácie Na telo, ktorú diváci sledujú na obrazovkách televízie Markíza vždy v nedeľu.

Ocenený bol v kategórii Audiovizuálna žurnalistika – rozhovor a diskusia.

„Chcem poďakovať našej redakcii, nášmu redaktorskému tímu, lebo napriek tomu, že tá novinárčina je taká solitérna robota, bez dobrej redakcie sa veľmi ťažko robí dobrá novinárčina. Je pre mňa veľkou cťou a napĺňa ma radosťou robiť s takými ľuďmi, s akými robím. Zažívame naozaj zaujímavé časy. Zaujímavejšie, ako by sme si želali. Často sa bavíme o tom, že by sme sa radi aspoň týždeň ponudili,“ zaznelo v ďakovnej reči Michala Kovačiča, laureáta novinárskej ceny 2023.

Prečítajte si tiež:

Obsahovo zaujímavé debaty

Skúsený moderátor nám o troch víťazných debatách v sérii viac povedal krátko po nominácii.

„Tentokrát som vybral dve Na telo s Robertom Ficom, keďže obe boli obsahovo mimoriadne zaujímavé. V prvom dueli s Borisom Kollárom padlo veľa podstatných informácií o našej vojenskej pomoci Ukrajine a v druhom dueli s Eduardom Hegerom zas predseda Smeru pod tlakom priznal, že Zuzanu Čaputovú nazval americkou agentkou,“ uviedol moderátor.

Okrem nich zvolil aj veľkú debatu pred parlamentnými voľbami v septembri 2023, ktorej sa zúčastnili zástupcovia ôsmich politických strán.

„Finálovú debatu pred parlamentnými voľbami som zvolil preto, že je úplne iná ako bežné nedeľné politické diskusie. Prečítal som pri príprave na ňu stovky strán volebných programov, aby som mohol politikov konfrontovať s ich sľubmi, vrátane tých z predchádzajúcich volieb,“ opísal s tým, že to bola zrejme najnáročnejšia debata, akú dosiaľ robil.

„Do poslednej chvíle sme nevedeli, koľko lídrov strán do nej vlastne príde a mal som celkovo štyri verzie rôznych scenárov, ktoré som bol pripravený použiť. Napokon to ale bola, napriek absencii šéfov Smeru a Hlasu, najsledovanejšia debata parlamentných volieb 2023,“ dodal Kovačič.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.