Ako si zodpovedne adoptovať psa z útulku? Jednu vec treba mať na pamäti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V sobotu (25.5.) bude prebiehať v Sade Janka Kráľa v Bratislave projekt Nájdite sa... so zvieratkom z útulku. Avšak adopcia štvornohého miláčika zahŕňa oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Už dnes (25.5.) sa v Bratislave stretnú na jednom mieste útulky z celého Slovenska. Ide už o trinásty ročník podujatia Nájdite sa... so zvieratkom z útulku. 

Návštevníci budú môcť psíkov vyvenčiť aj adoptovať. „Pokiaľ medzi nimi prebehne iskra, tak na rade je vyjednávanie s útulkami,“ hovorí PR manažérka podujatia Jana Trellová.

Každý útulok má vlastné podmienky a pravidlá, no základom je nájsť pre psíka dobrú rodinu. Našli by sa totiž aj takí, ktorí psíka po čase vrátia. 

Ako si vybrať psíka? 

„Vzťah so psíkom je partnerstvo. Aj partnera si vyberáme na celý život,“ poznamenala dobrovoľníčka Dominika Šrobárová z OZ Zatúlané psíky Šaľa.

Podľa jej slov treba myslieť aj na to, že psík nie je iba živá bytosť, ale aj cítiaca bytosť. „Plus mínus tých pätnásť rokov s nami bude - od šteniatka až po starého psíka. Treba si uvedomiť, či sme schopní sa o psíka zodpovedne postarať a prispôsobiť sa mu,“ tvrdí Šrobárová.

Prečítajte si tiež:

Pripravenosť 

Nový majiteľ by mal štvornohému miláčikovi vytvoriť aj zázemie a na jeho príchod sa pripraviť. Je dobré mať prichystaný obojok alebo postroj, vôdzku, misky, hračky a kvalitné granule. Pokiaľ majiteľ do psej stravy neinvestuje, ale šetrí, vráti sa to v podobe veterinárnej starostlivosti. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.