Najbližšie dni sa síce oteplí, ale zrážok sa nezbavíme

Blesk nad budovou v Nitre.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

V stredu (22. 5.) bude zväčša oblačné až zamračené počasie. Na mnohých miestach sa nevyhneme prehánkam, dažďu či zriedkavým búrkam. Počasie si ale predsa len počas dňa dá povedať a mierne sa zlepší.

Popoludní sa začne oblačnosť zmenšovať a zmiernia sa aj zrážky. Teplota vystúpi na 20 až 22 stupňov, v okolí hôr môže byť o stupeň dva chladnejšie.

Hoci vo štvrtok (23. 5.) prejde cez naše územie studený front, počasie to zásadne neovplyvní, pretože sa do našej oblasti rýchlo obnoví prílev teplejšieho a vlhkého vzduchu. Čo v preklade znamená, že teploty síce klesať nebudú, práve naopak, oteplí sa. No zrážok sa nezbavíme, naďalej bude pršať na mnohých miestach Slovenska a pokračovať bude aj búrková činnosť.

Predpoveď na desať dní

V ďalších dňoch sa situácia výraznejšie meniť nebude. V našej oblasti sa aj naďalej bude udržiavať vlhký vzduch, ktorý podporí početné zrážky a bude aj dusno.

Prečítajte si tiež:

​Daždivé počasie a aj búrky zosilnejú v piatok (24. 5.) a aj cez víkend. V priebehu budúceho týždňa sa zmiernia a my si od nich trochu vydýchneme, nie ale všade. Stále sa totiž miestami vyskytnú.

Čo sa týka teploty, tá bude pozvoľna stúpať. Vo štvrtok (23. 5.) teplota vyskočí na 19 až 25 stupňov, v piatok (24. 5.) a cez víkend sa oteplí miestami až do 27 stupňov a v budúcom týždni sa už bude pomaly blížiť k tropickej tridsiatke.

Počas nocí bude zrážok menej ako cez deň a nebude ani chladno. Teplota spočiatku klesne na 15 až 8 stupňov, v priebehu budúceho týždňa koncom mája však nočné teploty už na juhu vyskočia miestami na príjemnejších 16 - 17 stupňov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.