Drahé testy na intolerancie sú vyhodené peniaze. Môžete si nimi aj uškodiť, varujú odborníčky

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia

K dispozícii sú krvné testy za stovky eur, ktoré sľubujú, že odhalia, na ktoré potraviny máte intoleranciu a ktoré by ste mali z jedálnička vyhodiť. Alergiologička a nutričná špecialistka však upozorňujú, že testy nie sú vhodné na stanovenie diagnózy a pacienti by sami nemali vyraďovať potraviny, lebo si tým môžu zhoršiť stav. Lekárka tiež radí, ako prirodzene posilniť imunitu a predísť potravinovým alergiám.

Súkromné laboratóriá ponúkajú ľuďom rôzne vyšetrenia vrátane testov na potravinové intolerancie. 

Jedno laboratórium napríklad ponúka vyšetrenie za štyristo eur. Sľubuje zistenie intolerancie až na 200 rôznych potravín od ovocia a zeleniny, cez pečivo, mäso až po orechy. 

Tiež ponúkajú interpretáciu výsledkov a sľubujú, že vďaka odhaleniu intolerancie môžete upraviť svoj jedálniček tak, aby vám prospieval. 

Odborníčky však dvíhajú varovný prst, že takýto typ testov nielenže nie je vhodný na odhaľovanie intolerancií a alergií, ale človek si môže aj veľmi ublížiť, ak si bude upravovať jedálniček bez odporúčania špecialistu.

Prečítajte si tiež:

Proti sú aj svetové alergiologické spoločnosti

Spomínané testy sa robia z krvi pacienta a zisťuje sa prítomnosť IgG protilátok. Imunologička a alergiologička Jaroslava Orosová však upozorňuje, že svetové aj slovenské odborné spoločnosti neodporúčajú tento typ vyšetrenia na zistenie neznášanlivosti alebo alergie na potraviny, pretože pozitívny výsledok neznamená diagnózu.

„Pozitívny výsledok akéhokoľvek testu ešte neznamená, že je to príčinou ťažkostí pacienta a ani naopak, v prípade, že pacient po tomto teste vylúči danú potravinu, nebude to znamenať, že sa jeho problémy vyriešia. Tieto výsledky sa nemôžu interpretovať samostatne, ale vždy komplexne spolu s ďalšími vyšetreniami,“ vysvetľuje lekárka. 

To je hlavný dôvod, prečo komerčné testy vôbec neodporúča. Ďalším je aj to, že každé laboratórne vyšetrenie má byť indikované lekárom na základe predchádzajúceho a dôsledného vyšetrenia lekárom. 

„Nie je na mieste, aby si pacient sám indikoval vyšetrenia,“ upozorňuje Orosová. 

Pridáva sa aj výživová špecialistka Denisa Džuganová. Vysvetľuje, že protilátky IgG sú prítomné aj pri bežnej reakcii organizmu. Zdôrazňuje preto, že tieto testy nie sú v žiadnom prípade diagnostickým nástrojom na odhalenie intolerancie. Telo tieto protilátky vyvoláva prirodzene, keď príjme cudzie látky. 

„To znamená, že keď zvykneme bežne konzumovať vajcia, tak môžeme očakávať aj zvýšené hodnoty IgG protilátok. Je to úplne normálne a v žiadnom prípade to neznamená, že nám vajcia škodia a mali by sme sa im vyhýbať,“ vysvetlila Džuganová.

Potvrdzuje to aj Slovenská spoločnosť alergiológie a klinickej imunológie. Píšu, že testy na potravinové protilátky nespĺňajú požiadavky medicíny založenej na dôkazoch.

Pri intolerancii napríklad na laktózu sa robí veľmi špecifický test. „Niektoré intolerancie, ako je napríklad intolerancia na laktózu, môžu byť diagnostikované špecifickými testami, čo je v prípade laktózovej intolerancie dychový test na laktózu,“ objasňuje Džuganová.

Prečítajte si tiež:

Nevyhadzujte z jedálnička potraviny bez odporúčania lekára

Odborníčky sa zhodujú, že testy môžu byť dokonca až nebezpečné. Po ich vyhodnotení sa pacient môže rozhodnúť vyhodiť z jedálnička konkrétnu potravinu a tým si podľa nich môže ublížiť.

„Ochudobnenie jedálnička z nedostatočných dôvodov môže viesť k rozvoju nových zdravotných ťažkostí,“ varuje Orosová. Podľa nutričnej špecialistky vyraďovanie potravín vedie k veľkým nutričným deficitom. 

Ako by mal teda človek postupovať, keď má tráviace ťažkosti? Imunologička hovorí, že prvý krok je navštíviť svojho všeobecného lekára. 

„Urobí základné vyšetrenia, ktoré môžu objasniť príčinu alebo ponúknuť smer, ktorým by sa mala ďalšia diagnostika uberať. Keď to považuje za vhodné, pošle pacienta na ďalšie gastroenterologické vyšetrenie, pretože gastroenterológia je špecializácia, ktorá sa zaoberá poruchami trávenia,“ vysvetľuje lekárka. 

Keď to gastroenterológ uzná za vhodné, ďalej rozposiela pacienta na špecializované vyšetrenia. Tento postup trvá dlhšie ako jeden odber krvi. Aj to môže byť jedným z dôvodov, prečo ľudia siahajú na drahé testy.

„Hovorí sa, že pomalšia cesta je tá najkratšia a platí to aj v medicíne. Nemá zmysel hľadať skratky a samodiagnostikovať sa drahými a nevýpovednými metódami. Tie musí indikovať a interpretovať špecialista,“ doplnila Orosová. 

Nutričná odborníčka Džuganová tiež dodáva, že ľudia siahajú po testoch aj preto, lebo sa hanbia vyhľadať pomoc.

„Často sa však stáva, že ľudia netolerujú viacero potravín a nevedia vôbec identifikovať, ktoré potraviny im robia zle. Chodia od jedného lekára k druhému, všetky testy majú ukážkové, sú úplne zdraví, no zďaleka sa tak necítia. Sú neustále nafúknutí, unavení, boja sa už čokoľvek zjesť, aby im opäť nebolo zle. No a presne v tomto momente zvyknú podľahnúť lákavej reklame a zaplatia si predražené testy potravinových intolerancií,“ dodáva odborníčka.

Prečítajte si tiež:

Prevencia sa začína dojčením

Tiež dodáva, že alergie sú väčšinou dedičné, no na potravinové existuje istá prevencia a tá sa začína už od útleho detstva

„V prvom rade pomáha dojčenie aspoň do polroka veku dieťaťa a potom využívanie tzv. tolerančného okna pri pridávaní príkrmov. To sa deje okolo 4. až 8. mesiaca veku. Dieťa by malo prísť do kontaktu so všetkými základnými zložkami potravy, ktoré sú v danej lokalite prirodzené,“ radí alergiologička. 

Základom je zdravý črevný mikrobióm, ktorý si zabezpečíme pestrou stravou. Dôležité je tiež chrániť sa pred infekciami, lebo tým znižujeme riziko, že budeme potrebovať antibiotiká, ktoré mikrobióm ničia.

Na to je podľa odborníčky najlepšie očkovanie proti respiračným ochoreniam. Pomáha tiež kvalitný spánok, menej stresu a veľa pohybu. 

Nutričná špecialistka má tiež radu, ako zistiť, čo vám škodí. 

„Založte si potravinový denník a pod dohľadom skúseného nutričného špecialistu identifikujte problematické potraviny a zároveň skvalitnite svoju výživu. Budete prekvapení, ako vám bude pri správne zvolenej metóde každým dňom lepšie a bude sa lepšiť aj vaša tolerancia na predtým problémové potraviny, dodáva Džuganová.

Podľa odborníkov bude okolo roku 2025 každý druhý obyvateľ Zeme alergik. Dostať sa k špecialistovi je však čoraz ťažšie. Na vyšetrenie mnohí čakajú niekoľko mesiacov. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.