Prieskum IPSOS: Voľby by vyhral Smer, s PS by mal rovnaký počet kresiel v EP

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Doterajší líder prieskumov pre voľby do europarlamentu, a teda Progresívne Slovensko, je podľa najnovšieho prieskumu na druhom mieste.

Voľby by teraz tesne vyhral Smer-SD, vyplýva z predvolebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.

Smer by v eurovoľbách volilo 24,4 percenta opýtaných, zatiaľ čo Progresívne Slovensko by podporilo 23,5 percenta respondentov.

Hlas chce podľa prieskumu voliť 10,3 percenta opýtaných. Na štvrtom mieste je Republika s deviatimi percentami, za ktorou nasleduje KDH so 7,1 percentami voličov. SaS by získala 5,7 percenta a hnutie Slovensko 5,3 percenta.

Prečítajte si tiež:

Do europarlamentu by sa nedostala Maďarská aliancia (4,8 percenta), SNS (4 percentá), Demokrati (3,4 percenta) ani ĽSNS (1,7 percenta).

Ak by sa podľa eurovolebného modelu rozdelili kreslá v európskom parlamente, Smer aj Progresívne Slovensko by mali štyri. Hlas a Republika dve a KDH, SaS aj hnutie Slovensko po jednom kresle.

Agentúra Ipsos dáta zbierala od 14. do 21. mája 2024 formou online dopytovania na vzorke 414 respondentov. Ide tak o prvý prieskum, ktorý bol uskutočnený z väčšej časti po atentáte na premiéra Roberta Fica.

Denník podotýka, že agentúra Ipsos používa inú metodiku a nedá sa preto priamo porovnávať s inými doteraz zverejnenými prieskumami ostatných agentúr.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.