Veľkú časť Slovenska opäť potrápia búrky. Pre tieto okresy platí výstraha

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku vo štvrtok (23. 5.) očakávame skôr polooblačné až oblačné, na východe až zamračené počasie.

Na Slovensku vo štvrtok (23. 5.) očakávame skôr polooblačné až oblačné, na východe až zamračené počasie. Prehánky, dážď alebo ojedinelé búrky sa vyskytnú najmä vo východnej polovici krajiny, na západe len ojedinele. Teplota vystúpi väčšinou na 19 až 25 stupňov. Fúkať  bude slabý, na juhozápade severozápadný mierny vietor.

Máme aj výstrahu pred búrkami vo východnej polovici krajiny. Sprevádzané môžu byť lejakmi, prechodným zosilnením vetra a krupobitím.

V piatok (24. 5.) bude naďalej na mnohých miestach pršať a blýskať sa. Teploty však pôjdu nahor na 19 až 27 stupňov.

Víkend

V sobotu (25. 5.) nás čaká premenlivá oblačnosť, miestami s prehánkami, dažďom, ojedinele aj s búrkami. Teplota vystúpi na 21 až 27 stupňov.

V nedeľu (26. 5.) sa zrážky vyskytnú najmä v severnej polovici územia, inde len ojedinele. Oteplí sa na 22 až 28 stupňov. V pondelok (27. 5.) sa počasie výraznejšie nezmení s teplotou od 21 do 27 stupňov.

Tornádo pri Rimavskej Sobote

Pri Rimavskej Sobote vznikol zaujímavý meteorologický útvar pripomínajúci tornádo. Či išlo skutočne o tornádo, vyhodnocujú experti. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne škody, ktorých posudzovanie je základnou metódou analýzy takýchto prípadov. 

Prečítajte si tiež:

Predpoveď na desať dní

S takýmto premenlivým a nestálym počasím s prehánkami alebo búrkami, ktoré sa vyskytnú počas dňa, rátajte až do konca mesiaca. V prvých júnových dňoch by sa mohla zrážková činnosť trochu upokojiť. V južnejších okresoch bude okolo 27 až 28 stupňov, v severných 19 až 21, ale v budúcom týždni očakávame na severe ochladenie na 13 až 16 stupňov.

V nočných hodinách bude zrážok menej a teplota vystúpi spočiatku na 15 až 8 stupňov, neskôr na 18 do 9 stupňov. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.