Karta sa obrátila. Policajtovi, ktorý sa postaral o nahrávky z poľovníckej chaty, hrozí väzenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Odpočúvať mal tajné stretnutia Roberta Fica s advokátmi vo veľkých kauzách, dnes mu hrozí väzenie. Úrad inšpekčnej služby navrhol postaviť pred súd policajta, ktorý sa postaral o nahrávky z poľovníckej chaty v Čifároch. Na súde však chce dokázať svoju nevinu.

Mala to byť vraj poľovačka na pytliakov, ktorí si na chate v Čifároch delili korisť, no odposluchy zaznamenali aj stretnutia vtedajších opozičných poslancov Roberta Fica a Roberta Kaliňáka s advokátmi Norberta Bödöra či Tibora Gašpara.

Policajt, ktorý odposluchy nariadil sa bránil, že jeho cieľom neboli politici ale pytliaci, ktorých dnes aj polícia stíha. Odpočúvaní ale trvali na tom, že to bola iba zámienka na odpočúvanie Smeru.

Prečítajte si tiež:

Návrh na podanie obžaloby na policajta

Úrad inšpekčnej služby prípad ukončil s návrhom na podanie obžaloby na policajta Martina Juhása

„Obvinený je z trestného činu zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Spis je v rukách dozor-vykonávajúceho prokurátora,“ uviedla hovorkyňa inšpekcie Andrea Dobiášová

Martin Juhás ani jeho advokát sa dnes k návrhu vyjadriť nechceli. V minulosti však odmietol obvinenie zo špehovania poslancov.

„Toto konanie vnímam ako snahu o zastrašovanie poctivých policajtov, ktorí sa pri objasňovaní a vyšetrovaní trestnej činnosti riadia výhradne zákonom a nie protiprávnymi záujmami rôznych, často aj politických skupín,“ uviedol vtedy Martin Juhás.

Je pripravený sa brániť. Na súde chce dokázať nielen to, že je nevinný, ale ukázať, že ako policajt konal čestne bez postranných úmyslov.

Prečítajte si tiež:

​Kauza poľovnícka chata

Video z poľovníckej chaty v Čifároch obletelo Slovensko v roku 2021. Skrytá kamera v trofeji jeleňa zachytila debaty Roberta Fica, Roberta Kaliňáka s advokátom Marekom Parom, vtedajším právnikom, súčasným námestníkom riaditeľa SIS Pavlom Gašparom a dnes už nebohým podnikateľom Miroslavom Bödörom.

Odposluchy boli údajne na chatu nasadené proti pytliakom. Aj keď v tejto súvislosti padli obvinenia, karta sa napokon obrátila proti vyšetrovateľovi Martinovi Juhásovi, ktorý o monitorovaní chaty rozhodol.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín o úniku nahrávok z poľovníckej chate: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.