Boli sme sa pozrieť v byte, ktorý zdevastoval výbuch e-kolobežky. Ľudia majú strach, že sa to zopakuje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Výbuch elektro-kolobežky pri nabíjaní batérie v byte vyvolal množstvo bezpečnostných otáznikov a strach medzi ľuďmi. Len veľkým šťastím sa nikomu nič nestalo, no byt je aktuálne neobývateľný. 

Nešťastie sa stalo v stredu na najväčšom Trenčianskom sídlisku. V reportáži vám ukazujeme zábery zo štvorizbového bytu po výbuchu. Žijú v ňom starší manželia a našťastie ho mali poistený. 

Niekde to nabiť musel, vraví syn majiteľa

„Čakáme na poisťováka, ktorý to ešte obhliadne a potom budeme pokračovať v samotnej rekonštrukcii,“ uviedol syn majiteľa bytu Marcel Greising.

Pozametali a pozbierali len črepiny skla zo zeme, aby sa v ňom mohli pohybovať. Kolobežka patrila synovcovi pána Greisinga. 

„Musíte to nabíjať, lebo teraz každé zariadenie má nejakú batériu. Toto sa môže stať aj pri mobile aj vysávači, takže to je ťažko úplne vylúčiť takéto zariadenia,“ vraví Marcel Greising.

Eketrobicykle a elektrokolobežky sa však ťažko hasia. „Hej, to máte pravdu. Ale niekde to nabiť musíte a kde inde no. Nemáte nejak na výber,“ konštatuje. 

Prečítajte si tiež:

Kolobežku namočili do suda

Na horiacu elektro-kolobežku použili hasiči hasiaci prístroj. 

„Došlo k explózii batérie, následne tlakovou vlnou boli tie balkónové dvere poškodené. Keď sme prišli, ešte horela plameňom. Z bytu sa nám podarilo evakuovať dve osoby,“ hovorí veliteľ zásahu Stanislav Holíček.

Kolobežku hasiči vyniesli von, kde ju chladili a potom ju celú ponorili do suda s vodou. 

„Kolobežka bude namočená ešte nejakých 24 až 30 hodín, musí to odstáť. Voda sa potom s pomocou hasičov pôjde odstrániť na nimi určené miesto a potom budeme čakať, kto čo prikáže ďalej,“ uviedol Jozef Lubčo z odťahovej služby.

Ľudia, ktorí boli neďaleko, explóziu počuli. Niektorí si najprv mysleli, že vybuchol plyn. Tí, ktorí žijú v bytovkách, majú teraz strach, že sa také niečo môže zopakovať kedykoľvek. Anketu nájdete v reportáži.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.