V skalickej nemocnici postavia nový pavilón. V modernej budove majú byť rôzne ambulancie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V skalickej nemocnici postavia nový pavilón. V budove s moderným vybavením by mali byť ambulancie všeobecných lekárov či neurológia. Okrem toho aj veľká lôžková časť.

Starú budovu bývalého neurologického oddelenia zbúrajú a na jej mieste bude nový pavilón. Pod týmto pojmom sa ukrývajú viaceré oblasti.

„Gastroenterológia, to znamená žalúdok, obličky, srdiečko, kardiológia, alergiológia, a tak ďalej. Čiže tie najvšeobecnejšie diagnózy,“ uviedol Vladimír Šrojta, riaditeľ Fakultnej nemocnice Agel Skalica. 

Prečítajte si tiež:

Ambulantná i lôžková časť

Okrem ambulantnej časti bude mať štvorposchodová budova aj lôžkovú s kapacitou 96 lôžok.

Do novej budovy by sa malo presťahovať aj celé interné oddelenie. V novej budove bude mať každá izba vlastné zázemie.

„Bojujeme každú službu, kam umiestniť pacienta, lebo pacientov pribúda tým, že starneme ako populácia, takže bude potreba,“ uviedla Katarína Filípková, námestníčka pre ošetrovateľskú službu Fakultnej nemocnice Agel Skalica, ktorá rozšírenie víta. 

Odchody lekárov do dôchodkov i blízkosť českých a rakúskych hraníc v tomto regióne cítiť. Objekt s moderným vybavením by mohol byť pre zdravotnícky personál motivačný.

Na výstavbu pavilónu dostali peniaze z plánu obnovy. Projekt by mal stáť viac ako 27 miliónov eur. Pavilón by mal byť hotový do júna 2026.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti