Zlodeji ukradli z domu v Prešove elektrobicykle za 15-tisíc eur. Majiteľ ponúka za informácie štedrú odmenu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kradli priamo pod kamerami. Maskovaní zlodeji v noci z dvora rodinného domu v Prešove odniesli dva elektrobicykle. Aby ich nemuseli prehadzovať cez plot, zvnútra si otvorili posuvnú bránu.

Dvaja muži sa maskovali kapucňami a respirátormi. Kamera, ktorá zachytila aj ich komunikáciu, im zjavne neprekáža. Krátko po 4.00 hodine ráno z ulice pred bránkou zisťovali, či sa dá otvoriť. Potom jeden z nich preskočil plot.

„Vošiel jeden maskovaný páchateľ na pozemok, druhý čakal vonku, otvoril bránu,“ opisuje majiteľ bicyklov František Kuropčák.

Páchateľ zvnútra odistil poistku na bráne, aby mohol komplicovi podať dva elektrobicykle ktoré boli na dvore pod prístreškom. „Bicykle posúval vonku, asi meter vysunul hore bránu,“ pokračuje Kuropčák.

Prečítajte si tiež:

Kradli bez strachu

Brána rachotila, no domácich to nezobudilo. Zlodejov neodradilo ani svetlo na fotobunku. „Absolútne bez strachu, svetlo mu svietilo nad hlavou a kradli ďalej,“ konštatuje okradnutý muž.

Krádežou trekingových elektrobicyklov spôsobili škodu za 15-tisíc eur. Majiteľ bicyklov podal trestné oznámenie a akékoľvek informácie smerujúce k dolapeniu zlodejov ponúka odmenu.

„Tisíc eur, keď niekto dá avízo, o koho sa jedná,“ vyhlásil František Kuropčák.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.