Hlas povedie Šutaj Eštok. Predsedníctvo strany urobilo aj rozhodnutie, ktoré sa nemusí páčiť Dankovi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je rozhodnuté. Stranu Hlas-SD povedie Matúš Šutaj Eštok. O nástupcovi Petra Pellegrinho sme informovali ako prví. Predsedníctvo Hlasu zamiešalo politickými kartami. Oznámili totiž aj nominanta na nového predsedu parlamentu. Na túto stoličku si zuby brúsi koaličná SNS.

Nielen Matúš Šutaj Eštok, ale aj Erik Tomáš či Denisa Saková. Tieto mená sa skloňovali ako možní nástupcovia na predsedníckej stoličke.

Stranu po vyhratých prezidentských voľbách opúšťa jej zakladateľ.

Prečítajte si tiež:

Hlas povedie Šutaj Eštok

Meno nového šéfa bolo hlavnou témou rokovania predsedníctva Hlasu. Aj tak to niektorí účastníci stretnutia zahovárali. Iní v tom zas mali úplne jasno. Ich reakcie nájdete v reportáži.

„Rozhodnutie predsedníctva má len odporúčací charakter. Nového predsedu Hlasu vyberú na sneme, ktorý sa uskutoční 1. júna v Košiciach,“ podotkol podpredseda parlamentu a člen predsedníctva Hlasu Peter Žiga.

Po hodine padla dohoda, ktorá málokoho prekvapila.

„Ak dostanem tú dôveru o týždeň v Košiciach, tak urobím všetko pre to, aby to naleštené Ferrari, ktoré mi predseda Pellegrini odovzdáva, som vedel šoférovať a aby sme to tak rozšoférovali, že budeme kľúčovou silou na politickom trhu,“ povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Pandorina skrinka

Hlas však otvára aj Pandorinu skrinku s nápisom predseda národnej rady. Práve tam by sa rád videl Andrej Danko (SNS) a opakovane to prízvukoval.

„Sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa,“ vyhlásil Andrej Danko, ktorý je v súčasnosti podpredsedom parlamentu.

Hlas však má vlastného kandidáta, ktorým je Richard Raši.

„Koaličná zmluva je napísaná jasne. Vznikla na základe pomerov v parlamente. Prijali sme rozhodnutie, ktoré je výsostne naše. Ani pre Andreja Danka to nie je nová vec,“ vyhlásil minister informatizácie Richard Raši.

Andreja Danka sme kontaktovali. K rozhodnutiu koaličného partnera sa vyjadriť nechcel.

Prečítajte si tiež:

Téme sme sa viac venovali aj v Televíznych novinách:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti