Zomri čelí od atentátu na premiéra útokom. Satirická stránka zverejnila prvé vyjadrenie

Stránka Zomri čelí od atentátu na Roberta Fica útokom
Stránka Zomri čelí od atentátu na Roberta Fica útokom. Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa/Facebook - Zomri

Satirická stránka Zomri čelila po atentáte na premiéra viacerým útokom aj zo strany koaličných politikov. Jej administrátori odmietali všetky vyjadrenia pre médiá, teraz však prvýkrát prehovorili.

Krátko po atentáte sa k satirickej stránke Zomri, ktorá si za terč svojich vtipov pravidelne berie politikov, začali kriticky vyjadrovať napríklad Andrej Danko či Tomáš Taraba. 

Šéf SNS sa v televízii TA3 pýtal, či je normálne, aby bol názov stránky „Zomri“ a postrelia premiéra. 

Minister životného prostredia zase na Facebooku napísal, že stránka by už podľa názvu mala byť „osobitným centrom záujmu orgánov činných v trestnom konaní“. 

Útoky však neprichádzajú len od politikov. Ako informoval Denník N, extrémista Daniel Bombic mal na Telegrame zverejniť údaje o administrátoroch Zomri a aj fotografiu dieťaťa jedného z nich.

Prečítajte si tiež:

Fico zo stránky zrejme zmizne

Administrátori stránky, ktorú na Facebooku sleduje vyše 400-tisíc ľudí a na Instagrame 375-tisíc, po atentáte na Roberta Fica odmietali vyjadrenia pre médiá. Mlčanie prelomili až teraz.

Na úvod podotýkajú, že na nich neútočia len predstavitelia súčasnej vládnej garnitúry, ale „v zuboch“ ich mali alebo majú aj Progresívne Slovensko či Igor Matovič. 

Ďalej uviedli, že atentátnik Juraj Cintula dostal celé Slovensko do neistoty, nervozity a chaosu. „Toto je pravdepodobne aj dôvod, ktorý zabrzdil Zomri a prečo sme odmietli vyjadrenie všetkým médiám. Útoky na nás tomu celému, samozrejme, nepomohli,“ píšu ďalej.

Avizujú tiež, že „je pravdepodobné, že postava Roberta Fica aj po úplnom zotavení zo stránky zmizne“.

Pozrite si aj aktuálne informácie o zdravotnom stave Roberta Fica:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.