Nadácia otvorenej spoločnosti opäť ocenila prácu novinárov. Michal Kovačič nomináciu za politické debaty premenil na víťazstvo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nadácia otvorenej spoločnosti už po 20. raz ocenila prácu novinárov. Nominácie získali aj redaktori Televíznych novín Andrea Šprochová za príspevok o učiteľovi, ktorý šíri dezinformácie, a Adel Ghannam za sériu reportáží z frontovej línie na Donbase. Moderátor Michal Kovačič nomináciu za politickú debatu premenil na víťazstvo.

Reláciu Na telo moderuje Michal Kovačič takmer šesť rokov. Ako sám hovorí, k politike ho to ťahalo už dlho predtým.

Hovorí, že na každý diel diskusnej relácie sa pripravuje tak, že si číta a pozerá všetko dostupné. „Je dôležité nielen vedieť, kto, čo a kde povedal, ale aj akým spôsobom argumentoval,“ povedal Kovačič s tým, že je dôležité overiť si to, či tvrdenie, ktoré počuje, je naozaj fakt.

Prečítajte si tiež:

Debata pred parlamentnými voľbami

Najväčšou výzvou v kariére Michala Kovačiča bola veľká predvolebná debata pred parlamentnými voľbami v roku 2023, a to z dôvodu, že do poslednej chvíle nebolo úplne jasné, kto sa na nej zúčastní.

Na telo týkajúce sa aktuálnych tém je na obrazovkách Markízy každú nedeľu. Relácia je dlhé roky stálicou, no v poslednom období prešla určitými zmenami.

„Pre nás je dôležité vysielať o tom najpodstatnejšom, čo sa v daný týždeň udeje. Či to bude s politikmi, s prázdnym kreslom alebo s hosťami, ktorí majú k téme čo povedať,“ uviedol Kovačič.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.