Ľudia odskakovali od kapoty, hovoria svedkovia nehody pri Sabinove. Tri malé deti sú s vážnymi zraneniami v nemocnici

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vážna dopravná nehoda v obci Červená Voda v okrese Sabinov. Zranených má byť viacero ľudí, medzi nimi sú tri vážne zranené malé deti.

​Nehoda sa stala v sobotu (25. 5.) popoludní. Ako píše Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na sociálnej sieti, osobné auto, ktoré mal podľa informácii prešovskej policajnej hovorkyne Jany Ligdayovej šoférovať 59-ročný Sabinovčan, malo zraniť viacerých ľudí.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na miesto vyslalo dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby,“ napísali na sociálnej sieti.

Ťažko zranené sú tri malé deti vo veku štyri a päť rokov. Zranenia a zlomeniny utrpeli aj viacerí dospelí. 

Jedno z detí a dvoch dospelých s vážnejšími zraneniami previezli do prešovskej fakultnej nemocnice.

Do Košíc vrtuľník previezol ďalších, medzi nimi aj vážne zranené dieťa, ktoré čaká operácia. 

Veliteľ zásahu Michal Perdík pre TV Markíza ozrejmil, že všetci, ktorých prevážali do nemocnice, boli pri vedomí a komunikovali. 

Prečítajte si tiež:

Účastník guláš párty

Podľa informácii TV Markíza k nehode došlo pri podniku Ranč Majire, ktorý sa nachádza za obcou Červená Voda. Na mieste v sobotu organizovali rodinnú akciu, guláš párty, ktorej sa zúčastnilo odhadom 200 ľudí.

Podľa výpovedí svedkov z miesta nehody sa mal vodič na akcii pohádať s iným účastníkom. Následne nahnevaný a zároveň podgurážený sadol do auta a z opáskovaného parkoviska si to namieril do davu ľudí, hovoria svedkovia.

Následne svojím terénnym autom prešiel poľnou cestou cez potok. Za ním boli ďalšie deti, ktoré sa vozili na koni. Následkom jeho výčinov malo z koňa spadnúť jedno dievča. 

Vodič mal následne z miesta nehody ujsť. Začali ho však naháňať traja muži na trojkolkách, následne aj policajná hliadka, ktorej sa ho podarilo dolapiť v Sabinove. Dychovú skúšku absolvoval opakovane, zakaždým bol výsledok viac ako dve promile. 

Nehodou sa aktuálne zaoberá policajný vyšetrovateľ. Akciu na ranči ukončili asi hodinu po tragédii. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti