Kauza káuz zrejme utíchne navždy. Nie je však jasné, čo bude s nahrávkou, ktorú našli u Mariana Kočnera

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kauza káuz, ktorá v minulosti vyvolala masové protesty, zrejme utíchne navždy. Reč je o kauze Gorila a o údajnej korupcii na najvyšších miestach. Rozhodol o tom Ústavný súd SR.

Všetko, čo sa kedy zaznamenalo v byte na Vazovovej ulici v Bratislave, musí z archívov Slovenskej informačnej služby (SIS) preč.

Ústavný súd SR dal za pravdu majiteľovi odpočúvaného bytu Zoltánovi Vargovi, ktorý namietal porušenie práva na súkromie.

Bol to totiž jeho byt, v ktorom sa stretával Jaroslav Haščák, s exministrom hospodárstva Jirkom Malchárkom a niekdajšou vysokopostavenou úradníčkou Annou Bubeníkovou. Vyradiť a zničiť sa majú všetky zaznamenané rozhovory.

Prečítajte si tiež:

Ľudia v uliciach

Krajský súd v Bratislave odobril v rokoch 2005 a 2006 príkazy tajnej služby na odpočúvanie bytu. V roku 2012 však rozhodnutie ako nelegálne zrušil ústavný súd.

Zverejnenie Gorily v písomnej podobe vyhnalo do ulíc davy protestujúcich. Novinár, ktorý ju publikoval, už vtedy neveril, že sa jej aktéri postavia niekedy pred súd.

Kauza opäť dostala nový dych, keď kukláči vošli do domu Mariana Kočnera a našli u neho Gorilu vo zvukovej podobe.

Čo znamená zničenie nahrávok? Advokát Jaroslava Haščáka hovorí, že príkaz ústavného súdu hovorí aj o nahrávke, ktorú našli aj u Kočnera.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.