Bitka aj policajná naháňačka. Zábava v Liptovskom Mikuláši vyvrcholila drámou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bitka, zranení ľudia aj policajná streľba a naháňačka. Počas rómskej zábavy v Liptovskom Mikuláši bolo v centre mesta poriadne rušno. Hostia  mali do seba vrážať aj autami. Dvaja ľudia skončili v nemocnici, jeden je podľa našich informácií vo vážnom stave.

Diery po guľkách na drahom aute a 20-kilometrová naháňačka s policajtmi. Začalo sa to zábavou v hoteli v centre Liptovského Mikuláša.

Majiteľ hotela udalosť odmietol komentovať. Niekedy po polnoci sa strhla medzi účastníkmi oslavy pred hotelom hromadná bitka.

Podľa svedkov v čase, keď už bola na mieste aj polícia, traja z nich nasadli do áut a ohrozovali ľudí vrátane policajtov.

Prečítajte si tiež:

Vraj po mužovi dvakrát prešiel autom

Auto s anglickou poznávacou značkou jedného z účastníkov bitky zrazilo.  Malo to byť tak drastickým spôsobom, že po ňom prešlo dvakrát.

Záchranári odviezli po druhej ráno do nemocnice v Liptovskom Mikuláši dvoch zranených.

„Na mieste ošetrili 17-ročného muža s povrchovým poranením ruky a 21-ročného muža s polytraumou,“ uviedol zástupca hovorcu Operačného strediska ZZS Richard Bolješik.

Mladíka s vážnymi poraneniami neskôr previezli do Martina.

„Pacient je hospitalizovaný na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny v UNM. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave poskytnúť nemôžeme,“ dodala Zuzana Marčeková z oddelenia komunikácie Univerzitnej nemocnice Martin.

Šofér čierneho BMW, ktorý ho mal zraziť, chcel utiecť.

Policajné hliadky sa snažili vodiča zastaviť aj s použitím služobnej zbrane. Padnúť malo niekoľko výstrelov, čo naznačujú aj miesta, kde dopadli nábojnice.

Prečítajte si tiež:

Miestni tvrdia, že to bolo inak

Z miesta začal unikať smerom na diaľnicu a po nej ďalej na Ružomberok.

Po zjazde z diaľnice ho v Ivachnovej chytili. Vypočúvali ho v Mikuláši, kde nám viacero jeho známych zo Spišského Podhradia tvrdilo, že všetko bolo inak.

V aute podľa nich v tom čase sedeli 24-ročný vodič a traja neplnoletí chlapci.

„V súčasnosti prebiehajú procesné úkony, ktorých zverejnenie by mohlo narušiť, zmariť alebo podstatne sťažiť ďalší priebeh vyšetrovania,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Gabriela Kremeňová.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.