Emotívna výzva otca, ktorého dcéra ako jediná prežila tragickú nehodu v Galante. Vyzýva neskúsených vodičov, aby neriskovali

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mladí vodiči, dajte si pozor na cestách. Otec dievčaťa, ktoré ako jediné prežilo tragickú nehodu v okrese Galanta, napísal na sociálnej sieti emotívny status. Vyzýva v ňom neskúsených vodičov, aby zbytočne neriskovali.

Auto, v ktorom sa viezli štyria mladí ľudia, zišlo z mokrej cesty krátko pred polnocou z piatka na sobotu a narazilo do stromu.

Roland (20) za volantom, vedľa neho 21-ročný Alex a vzadu 18-ročná Sofia, ktorá mala čoskoro maturovať, fatálnu zrážku neprežili.

Laura (22), ktorá bola ako jediná pripútaná, leží v ťažkom stave na ARO v galantskej nemocnici.

„Jazda autom je veľká zodpovednosť, a to obzvlášť pre tých, ktorí za volantom ešte len začínajú. Myšlienka slobody a adrenalínu z rýchlej jazdy môže byť lákavá, no je dôležité si uvedomiť, že na cestách nie ste sami,“ napísal Ladislav Ollé, otec preživšej. 

Prečítajte si tiež:

Najrizikovejšia skupina

Vodiči od 18 do 25 rokov patria podľa psychologičky medzi najrizikovejších. „Je to tým, že sú to mladí ľudia, ktorí dostali do rúk zodpovednosť, na ktorú možno ešte nie sú pripravení. Dostali do rúk zodpovednosť vo vývinovom období, ktoré samo o sebe nie je jednoduché a ľahké,“ uviedla Marta Zaťková, klinická psychologička. 

„Bežná vec u mladých ľudí je vytiahnuť sa pred ostatnými. Žiadne preteky na cestnej sieti, a hlavne nie vysoká rýchlosť na obyčajných cestách, kde máte množstvo pevných prekážok okolo,“ opisuje Jozef Drahovský, dopravný analytik. 

Tesne za dedinou, kde zomreli traja mladí ľudia, vzniklo pietne miesto. Horia tu sviečky a celá Veľká Mača je v šoku. „Jedno z detí bolo priamo odtiaľto a všetci ostatní pochádzali z blízkeho okolia a poznali sme tie deti,“ povedala starostka obce Veľká Mača Dagmar Kosnáčová. 

Auto mal mladý vodič len krátko. Polícia nehodu naďalej vyšetruje.

„Vodič pravdepodobne nedodržal rýchlosť jazdy a nasledoval silný náraz do stromu. Polícia preverila aj informácie, či mohol zohrať úlohu aj alkohol, nateraz sa informácia nepotvrdila, no definitívny výsledok vylúči až súdna pitva,“ uviedla Mária Linkešová, krajská policajná hovorkyňa v Trnave. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.