Prípad policajného zásahu, pri ktorom zahynul šéf bankomatovej mafie, má pokračovanie

Rozstrieľané auto, v ktorom bol údajný šéf bankomatovej mafie Ján Golis (†42).
Rozstrieľané auto, v ktorom bol údajný šéf bankomatovej mafie Ján Golis (†42). Zdroj: Polícia SR

Vo veci rozhodol Krajský súd v Trnave.

Prípad policajného zásahu v Opoji, pri ktorom zahynul šéf bankomatovej mafie Ján Golis, sa posunul ďalej. Krajský súd v Trnave dnes druhého obvineného Martina Krajčovica pustil na slobodu s trojročným podmienečným trestom a skúšobnou dobou päť rokov. Kraj tak potvrdil rozsudok z 31. júla, ktorý uložil okresný súd a Krajčovic sa proti nemu odvolal. Tento rozsudok je tak právoplatný.

Čo sa stalo?

Pri minuloročnom decembrovom zásahu v obci Opoj v okrese Trnava došlo k útoku autom voči zasahujúcim policajtom. Auto bolo kradnuté. V aute sedeli dvaja muži, ktorí sa pokúsili ukradnúť iné auto. Jedným z nich bol šéf bankomatovej mafie Ján Golis, ktorý zahynul pri zásahu. Druhého, Martina Krajčovica, postrelili.

Policajná akcia sa uskutočnila minulý rok v decembri v úzkej slepej ulici, odkiaľ sa podozriví pokúsili utiecť, keď ich prichytili pri krádeži iného auta. Podľa opisu vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara sa im druhým nárazom do policajného vozu hliadky obvodného oddelenia podarilo tento voz odhodiť a vytvoriť únikovú cestu. Pri tom poškodili aj autá zaparkované na ulici. Unikajúcemu autu sa po 20 metroch postavil do cesty druhý policajný voz.

Po druhom náraze sa policajnej hliadke podarilo vystúpiť z voza a začala paľbu na narážajúce auto. Po voze strieľala aj dvojica z prvej policajnej hliadky. Auto páchateľov zasiahli viaceré rany do čelného skla, motorovej časti, zadného skla. Výstrelov padlo viac ako desať.


TRNAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opoj

Dôležité udalosti