Teploty budú stúpať poriadne vysoko, v strede týždňa však príde opäť zmena

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Začína sa posledný májový týždeň a my sa na počasie rozhodne môžeme tešiť. Pred nami sú príjemné a teplé dni.

Pondelková (27. 5.) obloha bude nad Slovenskom prevažne jasná alebo len málo oblačná. Okolo obeda sa síce môže prechodne oblačnosť zväčšiť, prehánky sa však vyskytnú len zriedkavo. Teploty budú od rána narastať, dnešné maximá sa vyšplhajú na 24 až 28 stupňov.

Zmena počasia v strede týždňa

V počasí veľmi podobný bude na Slovensku aj zajtrajší deň (28. 5.). Dokonca teplota vyskočí ešte o niečo málo nahor, na juhu miestami až na 29 stupňov. Potom to už pôjde opäť z kopca. Jasnú oblohu vystriedajú oblaky a to aj dažďové.

V stredu (29. 5.) bude upršané najmä stredné a východné Slovensko. Vo štvrtok (30. 5.) už s daždivým počasím počítajte všade, zaprší už na mnohých miestach na celom Slovensku. V piatok (31. 5.) bude oblačné a daždivé počasie aj s lokálnymi búrkami pokračovať. Na teplotách sa to ale neprejaví. 

Prečítajte si tiež:

Európske metropoly

Grécke Atény, taliansky Neapol či španielska Malorka. To sú len niektoré európske destinácie, ktoré sa v pondelok (27. 5.) budú kúpať v slnečných lúčoch. Banovať však nebudeme ani my, pretože slnko bude zohrievať aj nás.

Predpoveď na desať dní

V utorok (28. 5.) nás čaká ešte celkom príjemný deň s minimom zrážok, ale od stredy (29. 5.) to už bude v počasí väčšia šarapata. Na Slovensko sa vráti premenlivé počasie, ktoré prinesie nielen viac oblakov, ale aj dážď a búrky, ktoré budú rozsiahle. Podľa percent vidíme, že sa im nevyhneme takmer nikde a zasiahnuť by mali celé naše územie. Teplota sa však napriek tomu výrazne meniť nebude, zostať by mala v príjemnom intervale od 20 do 29 stupňov.

Veľmi podobne to bude na oblohe vyzerať aj počas najbližších nocí. Tie by mali byť od stredy (29. 5.) tiež zväčša daždivé. Čo sa týka teplôt, tie by mali postupne rásť, v priebehu budúceho týždňa sa očakávajú nočné teploty okolo 17 až 10 stupňov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.