Vo vypustenom tajchu v Novej Bani ostalo nebezpečné bahno. Uviazli v ňom deti aj dospelí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zvádza na hľadanie senzácie, no je veľmi zradné. V bahne, ktoré ostalo vo vypustenom tajchu v Novej Bani, už uviazli viacerí. Radnica ľudí prosí, aby boli mimoriadne opatrní a k bahnu sa nepribližovali.

Pred pár dňami hasiči z bahna vyslobodzovali malého chlapca. Jeho kamarát sa ešte dokázal vyštverať na breh sám.

„Bol to pre mňa strašidelný pohľad, lebo ten chlapček sa hral uprostred jazera. Paletami, ktoré posúvali, vytvorili opornú plochu. Presunuli sa k chlapčekovi, vytiahli ho už veľmi jednoducho. V tom je bahno nebezpečné, že nie je hlboké, možno maximálne pol metra, ale to dieťa sa nedokáže samo vytiahnuť,“ opisuje incident svedkyňa Viera Mošková.

Z bahna, ktoré ostalo po tom, čo z tajchu pred jeho rekonštrukciou vypustili vodu, deň predtým vyslobodzovali aj školáčku, ktorá tam zapadla.

Prečítajte si tiež:

Hľadajú poklad

„Rôzni návštevníci, od tých najmenších po najstarších, hľadajú nejakú senzáciu na dne jazera. Hovorí sa, že možno počas druhej svetovej vojny sa tu potopil nejaký poklad. Tak ľudia skúšajú, neuvedomujú si riziká,“ hovorí primátor Novej Bane Branislav Jaďuď.

Projektová manažérka mesta Lenka Šubová hovorí, že sa tam nachádzajú oznamy, aby ľudia nevstupovali do bahna. „Takisto v rámci stavby má zhotoviteľ zabezpečené označenie stavby, aby tam ľudia nechodili,“ dodáva.

„Komunikujeme to tiež cez našu webstránku mesta, cez náš mestský Facebook. Nie je úplne možné to zapáskovať alebo dať tam nejaké zábrany,“ konštatuje primátor.

Bahno z dna jazera vyvezú, keď trochu uschne. Zatiaľ to komplikujú dažde.

Do obľúbeného tajchu po jeho rekonštrukcii začnú napúšťať vodu v zimných mesiacoch a na budúce leto by sa v ňom už malo dať aj kúpať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.