Kamión na D1 vrazil do zasahujúcich hasičov aj policajtov. Tragédia si vyžiadala dvoch mŕtvych

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tragická nehoda na diaľnici na D1. Do hasičov a policajtov, ktorí zasahovali pri Hornej Strede, narazil kamión. Zahynuli dvaja ľudia.

Na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) došlo v pondelok (27. 5.) popoludní k tragickej nehode. Poľský kamión tam vrazil do hasičov a policajtov, ktorí zasahovali pri požiari osobného auta.

Nehoda si vyžiadala životy dvoch mladých hasičov. Ťažko zranený je muž, ktorý bojuje o život v nemocnici. Ľahšie zranenia má ďalší muž.

Začalo to horiacim autom

Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne priblížilo, že na tiesňovú linku 112 bol nahlásený požiar osobného motorového vozidla na diaľnici D1 na 92. kilometri v smere na Žilinu.

„Na miesto boli okamžite vyslané dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru a jedna hliadka Mýtnej polície. Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo,“ píšu policajti.

Diaľnicu uzavreli

Polícia na mieste vykonávala prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Diaľnica D1 uzatvorili v oboch smeroch až do ukončenia obhliadky dopravnej nehody.

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám zasahujúcich hasičov a skoré uzdravenie zraneným,“ uviedol na mieste minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Apeloval na vodičov, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali okolie a snažili sa predísť zbytočným tragédiám. Úprimnú sústrasť pozostalým hasičov vyjadrili na sociálnej sieti aj viacerí politici.

Hasičský a záchranný zbor sa v najbližších hodinách k udalosti nebude vyjadrovať a bližšie informácie poskytne hneď, ako to situácia umožní.

„Dnešná tragická dopravná nehoda je obrovskou stratou pre Hasičský a záchranný zbor. Myslíme na rodiny zosnulých hasičov,“ dodali hasiči na sociálnej sieti.

Prezident HaZZ Adrián Mifkovič bol na mieste nehody, rovnako ako prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.

Nejasná príčina

Znalec z odboru cestná doprava Milan Holéci tvrdí, že hasiči hasili vozidlo na krajnici a za nimi stáli policajti.

„Tí riadili premávku a dávali avízo ostatným vodičom, aby ich bezpečne obchádzali. Prišiel však poľský kamión, ktorý najskôr trafil hliadkové vozidlo polície a následne nabúral do hasičského auta. Potom obe hasičské autá, ktoré boli na mieste, potlačil v smere svojej jazdy popri zvodidlách.“

Tvrdí, že nateraz nie je jasné, či vodič kamióna zaspal alebo mal nejaké zdravotné problémy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.