Máme zábery z pádu vrtuľníka vo Vysokých Tatrách. Chatár, ktorý to videl, upozornil na jednu vec

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Máme zábery z pádu vrtuľníka vo Vysokých Tatrách. Ten havaroval neďaleko našej najvyššie položenej chaty pod Rysmi.

Hovorí sa o núdzovom pristátí, stroj vraj počas preletu Tatrami stratil výkon. Posádka, našťastie, prežila. Vrtuľník po incidente ostal ležať na snehovom poli.

„Videli sme, že vrtuľník letí vysoko, ale urobil nejaký kruh. Potom zmizol a potom sa zasa objavil, ale už bol podstatne nižšie,“ hovorí chatár z Chaty pod Rysmi Viktor Beránek.

Dodáva, že si myslel, že ide pristáť, ale keď videl, že minul všetky možnosti na toto, vedel, že je zle.

Vrtuľník podľa chatára urobil vo vzduchu zvláštny manéver, akoby stratil výkon. Nasmeroval si to rovno do svahu. Následne sa prevrátil nabok a po snehu sa šmýkal pár metrov dole.

Prečítajte si tiež:

Zvláštne ticho

V tom čase pri chate pod Rysmi stavali novú latrínu. Všetci sa rozbehli na pomoc posádke. Traja muži z vrtuľníka vyšli po svojich. Dvaja muži nepotrebovali ošetrenie, tretieho do Popradu odviezol záchranársky vrtuľník.

Po nehode je zvláštne ticho. Zatiaľ nič nekomentujú ochranári ani polícia. Incident prevzal Letecký a námorný vyšetrovací útvar rezortu dopravy. Nehodu vyšetrujú.

Posádka nateraz mlčí, ale tí, čo to videli, chvália pilota, že urobil maximum pre to, aby to malo čo najmenšie dôsledky. Ak by totiž stroj namieril do skál, zrejme by bolo po nich.

„Zo začiatku leteli veľmi vysoko nad Rysmi, výšku 300 metrov dodržali. Potom však kontrolné systémy zrejme spustili alarm,“ povedal Beránek.

Prečítajte si tiež:

Má ísť o ten istý stroj

Podľa dostupných informácií havarovaný vrtuľník je ten istý, ktorý pred časom lietal so štátnym tajomníkom Filipom Kuffom nad Malou Fatrou. O rozruch sa tak Robinson R44 Raven postaral druhýkrát v krátkom čase.

Havarovaný vrtuľník by chceli ešte tento týždeň zviezť do doliny iným vrtuľníkom. Leteckí vyšetrovatelia ešte musia vypočuť posádku stroja.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.