Užite si ešte príjemné počasie, do jednej oblasti zrejme už popoludní dorazia búrky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V utorok (28. 5.) bude prevažne malá, postupne zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami alebo búrkami a to najmä v západnej polovici krajiny.

Teplota vystúpi na 22 až 28 stupňov. Na západe sa popoludní rozfúka západný až severozápadný vietor do 30, v nárazoch lokálne okolo 50 km/h. Pri búrkach prechodne vietor ešte viac zosilnie.

Zmena počasia v strede týždňa

Príjemné májové počasie, ktoré tu máme teraz nevydrží dlho. Už v stredu (29. 5.) sa zrážky vyskytnú postupne najmä na strednom a východnom Slovensku.

Prehánky alebo lokálne búrky sa vyskytnú na mnohých miestach aj vo štvrtok (30. 5.) pri teplote od 18 do 27 stupňov. A podobný bude aj posledný májový deň s teplotou 19 až 25 stupňov.

Prečítajte si tiež:

​Na Deň detí rátajte na viacerých miestach s dažďom alebo sa vyskytnú búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie. Teplota vystúpi na 19 až 26 stupňov. Vyzerá to tak, že zrážky nám budú robiť spoločnosť takmer každý deň. 

Predpoveď na desať dní

Dnešok (28. 5.) si ešte užime, lebo od zajtra (29. 5.) nás čaká opäť premenlivo oblačné počasie, na mnohých miestach s prehánkami alebo s dažďom, ojedinele aj s búrkami, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie. Až koncom obdobia by mohla zrážková činnosť zoslabnúť. Teploty sa však výraznejšie nezmenia a prevažne sa budú udržiavať v intervale od 18 do 28 stupňov.

V nočných hodinách sa zrážky vyskytnú len ojedinele a väčšinou bude okolo 16 až 8 stupňov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.