Dojemný status hasičov, ktorí tragicky prišli o dvoch kamarátov: Nikdy na Vás nezabudneme

Zábery z tragickej nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede.
Tragická nehoda na diaľnici D1. Zdroj: Facebook/Hasičský a záchranný zbor

Hasičský a záchranný zbor prišiel v pondelok (27. 5.) v podvečerných hodinách pri tragickej dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Hornej Strede o dvoch svojich kolegov. Muži vo veku 27 a 43 rokov následkom nárazu utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli.

„O kolegov, ktorí nikdy neváhali nasadiť svoj život pre pomoc iným. O tých, ktorí svoju prácu milovali a brali ju ako poslanie pri výkone služobných povinností, ale aj mimo nich. O ľudí, ktorí neváhali kedykoľvek a komukoľvek z nás podať pomocnú ruku,“ uviedol Hasičský a záchranný zbor v dojemnom statuse na sociálnej sieti.

​Opísali, že počas života sa mnohokrát stretávajú s ťažkými úrazmi, či smrťou. Pri pohľade na trpiaceho myslia na svoju rodinu a v kútiku duše dúfajú, že zachraňovaný svoj boj o život vyhrá a ešte niekedy bude môcť objať svojich blízkych.

„Sme síce profesionáli, ale v prvom rade sme ľudia. Ľudia, ktorí si pri pohľade na utrpenie iného uvedomujú, že sa to môže stať každému jednému z nás. Súcitíme s tými, ktorým pomáhame. Často máme zovreté hrdlo aj napriek tomu, že sa snažíme na celú situáciu pozerať s nadhľadom a rozvahou,“ píšu hasiči.

Prečítajte si tiež:

​„Tragédie však občas zasiahnu aj nás, hasičov. Tá včerajšia zasiahla rodiny a blízkych našich zosnulých kolegov a rovnako tak celý Hasičský a záchranný zbor, ktorý prišiel o svojich dvoch skvelých príslušníkov a priateľov.“

Rodinám, príbuzným, priateľom a kolegom vyjadrujú úprimnú sústrasť.

„Táto udalosť je pre nás obrovskou ranou a nenahraditeľnou stratou. Nikdy na Vás nezabudneme.“

Prečítajte si tiež:

Trestné stíhanie

V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou začal vyšetrovateľ trestné stíhanie za prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

„Vodič nákladného motorového vozidla značky Scania z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do pravej časti vozovky, kde narazil prednou časťou vozidla do stojaceho vozidla Mýtnej polície, v ktorom v tom čase sedel 42-ročný úradník mýtnej jednotky. Ten v dôsledku nárazu utrpel mnohopočetné zranenia a bol leteckou záchrannou službou transportovaný do nemocnice. Príslušníčka Policajného zboru, ktorá v čase nárazu stála vedľa vozidla, utrpela ľahké zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice,“ informuje polícia.

Nákladné vozidlo následne narazilo do stojaceho vozidla hasičského zboru, vedľa ktorého stáli dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Muži vo veku 27 a 43 rokov následkom nárazu utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli.

Druhé vozidlo hasičského zboru následkom nárazu vymrštilo do stredu vozovky.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 27. 5. 2024 o tragickej nehode na diaľnici D1 pri Hornej Strede:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.