Vodič s nákladiakom pri Zvolene nabehol na most, ten sa pod ním zlomil. Potom prišlo ďalšie zdesenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kuriózna dopravná nehoda, ktorá však mohla skončiť tragicky, sa stala neďaleko Zvolena. Tesne pred ňou sa jej pokúšal zabrániť starosta obce, kde k tomu došlo.

Starý most cez potok je vstupnou bránou do obce Breziny. Počas rekonštrukcie polovicu z neho odstránili. Po tej druhej sa v utorok (28. 5.) ráno vybral nákladiak naložený hlinou. Zhodou okolností tadiaľ prechádzal starosta obce.

„Keďže som videl, že je to 40-tonové auto, tak som poprosil vodiča, že či by tento most nemohol obísť. Bohužiaľ, nemal sa asi ako otočiť, a aj napriek mojej výzve sa pohol a šiel naň. Následne sa prepadol,“ opisuje starosta Ján Šatara, ktorý ešte predpoludním exkluzívne pre TVNOVINY.sk potvrdil tento incident.

Ide o most, ktorý bol v rekonštrukcii a dopravným značením bola upravená možnosť prejazdu len pre vozidlá do 7,5 tony.

Prečítajte si tiež:

Spadol pod vyklápačku

Vodič mal negatívny test na alkohol, o nehode hovoriť nechcel. Rovnako tak motorkári, ktorých kamarát išiel za nákladiakom a zošmykol sa pod vyklápačku.

„Záklopka sa, našťastie, neotvorila, a nezasypala ho zem, ani sa auto nepoddalo, ani panel nestrelil, takže chvalabohu sa nestalo nič horšie,“ dodal starosta.

Nefungujúci most výrazne skomplikuje život obci s necelými štyrmi stovkami obyvateľov. Do okresných miest Zvolen a najmä Krupina sa im cesta predĺži. Vo Zvolene navyše opravujú cestu. Na vstupe do mesta sú kolóny.

Pozrite si reportáž z 24. 5. o troch mostoch v rekonštrukcii: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.