Aj tretí Poliak ostáva za mrežami. Súd zamietol jeho sťažnosť voči väzbe

Marcin Laskowski.
Zdroj: TV Markíza

Pri nehode pri Dolnom Kubíne šoféroval Porsche Cayenne.

Poliak Marcin Laskowski, ktorý bol účastníkom tragickej dopravnej nehody pri Dolnom Kubíne, ostáva naďalej za mrežami. Senát žilinského krajského súdu zamietol jeho sťažnosť voči zobratiu do väzby z dôvodu obavy v pokračovaní v trestnej činnosti. Pri nehode šoféroval auto Porsche Cayenne, ktoré sa čelne zrazilo s oproti idúcou Fabiou.

Ako informoval hovorkyňa tohto súdu Lenka Belavá senát sťažnosť zamietol ako nedôvodnú. Laskowskeho obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia s následkom smrti a hrozí mu 15 až 20 rokov za mrežami.

 

Ďalší dvaja účastníci naháňačky Adam Szczublinski a Lukasz Kaminski skončili  sú tiež za mrežami.

Čo sa stalo v osudnú nedeľu?

Tragická nehoda sa stala v nedeľu (30. 10.) pred 12.00 h na ceste za Dolným Kubínom v smere do Oravského Podzámku. Poliak Lukasz Kaminski šoféroval Mercedes, za ním išiel Adam Szczublinski na Ferrari a Marcin Laskowski na Porsche Cayenne.

Priemerná rýchlosť Poliakov pri predbiehaní bola 218 km/h.

Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu cez plnú čiaru. Mercedes sa stihol zaradiť. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a čelne sa zrazil s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia.

Auto so slovenskou ŠPZ viedol 57-ročný Štefana z Oravského Podzámku. Pri čelnej zrážke utrpel ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec. Škodu predbežne vyčíslili na 35 500 eur.

ŽILINA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ZA

Dôležité udalosti