Muža mala bodnúť do srdca počas varenia. Aprílovej vražde v rozostavanej budove v Petržalke predchádzala hádka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muža mala bodnúť do srdca počas toho, ako mu varila špagety. Aprílovej vražde v rozostavanej budove v Petržalke predchádzala hádka. Vyplýva to z uznesenia o väzbe, ktoré má televízia Markíza k dispozícii. Žena, ktorú zo zločinu vyšetrovateľ viní, tvrdí, že keď od obete odchádzala, ešte žila.

Andrea (45) je vo väzbe už vyše mesiaca. Sudca ju tam poslal, aby nepokračovala v trestnej činnosti, alebo aby sa nevyhýbala vyšetrovaniu. Je bezdomovkyňa a už v minulosti ju štyrikrát odsúdili prevažne pre majetkovú trestnú činnosť. Vyšetrovateľovi opísala, čo sa dialo v osudné ráno v Petržalke.

S poškodeným ráno vstali a začali piť, išla variť, lebo mal chuť na špagety. Začali sa hádať, on jej vulgárne nadával. Zahnala sa po ňom čiernym zúbkovaným nožom, keď sedel vedľa nej na posteli po ľavej ruke.

Nevie, kde ho trafila. Zareagoval na útok tak, že sa oprel hlavou o stenu, dal si ruky krížom cez hrudník. Ešte sa s ňou dokázal hádať, povedala mu, nech si tie špagety uvarí sám a odišla preč. 

Policajti vypočuli svedkyňu, ktorá vraj Andreu videla, ako vychádza z rozostavanej budovy s dvoma fľašami tvrdého alkoholu.

Rozprávala asi päť, šesť verzií, správala sa zvláštne, inokedy, keď ju videla, sa tešila.

Prečítajte si tiež:

Tvrdí, že je nevinná 

Neskôr sa Andrea za partnerom vrátila. Vraj jej neodpovedal, a tak ním zatriasla. Policajti a technici hodiny na mieste činu zaisťovali stopy. Našli tam viacero nožov.

Na otázku, čo urobila s nožom, odpovedala, že ich tam nechala, ani nevie, kde presne, ale tie nože tam boli položené. Ani ho neumývala, odložila ho a odišla preč.

Andrea má vraj po požití alkoholu často „okná“ a veľa si nepamätá. Zadržali a obvinili ju až o niekoľko dní neskôr. Na súde tvrdila, že so zločinom nemá nič spoločné.

Podľa súdneho dokumentu má vyšetrovateľ kamerové záznamy z miesta činu aj okolia, výpisy prichádzajúcich a odchádzajúcich hovorov aj listinné dôkazy.

V prípade dokázania viny hrozí žene za vraždu partnera väzenie na 15 až 20 rokov. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.