Pátranie je zatiaľ bez úspechu. Hanu, ktorá sa stratila vo Vysokých Tatrách, stále nenašli

Nezvestná Hana Sipková z Bratislavy.
Nezvestná Hana Sipková z Bratislavy. Zdroj: Facebook/ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH

Po nezvestnej Bratislavčanke, ktorá sa stratila vo Vysokých Tatrách, pátrali aj horskí záchranári. Hana Sipková odišla ešte v nedeľu (26. 5.) krátko po 23.00 h z rezortu Hrebienok v Starom Smokovci, z prechádzky sa však nevrátila. Horská záchranná služba (HZS) informovala, že o súčinnosť pri hľadaní ich požiadala v utorok (28. 5.) polícia.

HZS uviedla, že 33-ročnú ženu hľadalo viacero horských záchranárov so služobnými psami, dronom a štvorkolkou, zatiaľ však bezúspešne.

„Záchranári prepátrali územie od heliportu v Starom Smokovci smerom do Novej Lesnej a žlto značený turistický chodník od Tatranskej Lesnej až po Rainerovu chatu. Napriek snahe záchranných zložiek sa nezvestnú ženu nepodarilo nájsť,“ uviedla HZS.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová ešte v utorok informovala, že hľadaná žena nemá pri sebe doklady, ani iné osobné veci a mobilný telefón nechala v apartmáne.

Prečítajte si tiež:

Nezvestná je vysoká 165 centimetrov, štíhlej postavy, má hnedé oči a hnedé vlasy dlhé po ramená. Naposledy mala na sebe oblečenú ružovo-modrú bundu značky Dynafit, čierne športové nohavice rovnakej značky a koženú hnedú športovú obuv. Zvláštne znamenia na sebe nemá.

„Akékoľvek poznatky o nezvestnej môže verejnosť oznámiť na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Poprade, na telefónnom čísle 0961 89 3371, respektíve na linku 158. Informácie môžu občania poskytnúť aj prostredníctvom FB stránky Policajného zboru SR,“ dodala hovorkyňa.

​Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 4. 4. 2024 o pátraní so šokujúco smutným koncom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.