Exsudca Sklenka vypovedá v kauze podozrení z ovplyvňovania rozhodnutí súdov

Exsudca Vladimír Sklenka.
Exsudca Vladimír Sklenka. Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Bývalý sudca Vladimír Sklenka vypovedá na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v kauze podozrení z ovplyvňovania rozhodnutí súdov a korupcie. Obžalobe čelí bývalý sudca Richard Molnár. Obžalovaní sú aj advokát Tomáš Kulák a konkurzný právnik Zoroslav Kollár.

Svedok okrem iného vypovedal o ovplyvňovaní jeho rozhodnutí zo strany Richarda Molnára, ktoré sa malo podľa jeho slov diať aj na základe žiadostí Zoroslava Kollára. Obžalovaný exsudca bol určitý čas aj nadriadeným Sklenku na Okresnom súde Bratislava I.

Ovplyvňovať rozhodnutia sa mali podľa Sklenku snažiť aj ďalšie osoby vrátane podnikateľa Mariana Kuláka, ktorý figuruje vo viacerých súdnych kauzách. Svedok ďalej uviedol, že mal sľúbené za konkrétne rozhodnutia finančné prostriedky. Vypovedal aj o vypracovaní rozsudku obžalovaným právnikom Tomášom Kulákom.

Prečítajte si tiež:

​​Obžalobu podali pre trestné činy zasahovania do nezávislosti súdu a podplácania. Jej súčasťou je 11 skutkov, ktoré sa týkajú najmä bývalého sudcu Krajského súdu v Bratislave Richarda Molnára. Svedkovi, niekdajšiemu sudcovi Okresného súdu Bratislava I, ktorý v stredu vypovedá, mal podľa obžaloby viackrát sľúbiť a odovzdať úplatok v súvislosti s ovplyvňovaním rozhodnutí, týkajúcich sa najmä konkurzov. Konkurzný právnik Zoroslav Kollár sa mal podľa obžaloby zúčastniť na jednom stretnutí s cieľom ovplyvniť rozhodnutia súdu. Advokát Tomáš Kulák podľa obžaloby pre svedka vypracoval rozsudok.

Obžalovaní trvajú na svojej nevine. Ich obhajcovia na februárovom hlavnom pojednávaní argumentovali tým, že obvinenia sú postavené len na výpovedi spolupracujúcej osoby. Obžalobu považujú za nedôvodnú.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín. Sklenka spravodlivosť ohýbal aj v prospech Kočnera: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.