GALÉRIA: Takto budú vyzerať nové nemocnice v Ružinove a na Rázsochách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Posledná rana pre nemocnicu Rázsochy. Vláda v stredu rozhodla, že novú veľkú nemocnicu chce postaviť na opačnom konci Bratislavy. Podľa odhadov ministerstva by mohla prijať prvých pacientov v roku 2031. Opozícia už teraz tvrdí, že to štát nestihne.

Viac ako 1000 lôžok, veľký heliport a moderné rysy. Tak má vyzerať nová nemocnica, ktorá má definitívne pochovať nekonečný projekt na Rázsochách.

„Konečne sme sa po vyše 40 rokoch v Bratislave dočkali modernej koncovej univerzitnej nemocnice 21. storočia,“ vyhlásila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. 

Rekordný termín

Nový projekt chce vláda vtesnať na pozemky v Ružinove. V praxi to znamená zmodernizovať starú nemocnicu a postaviť celkom novú časť na troskách zimného štadióna. To všetko by sa malo udiať v rekordnom čase. „Predpokladaný termín dokončenia celého tohto projektu je rok 2031 a 2032,“ tvrdí Dolinková.

Podľa poslanca PS Oskara Dvořáka je to nerealistické. „Nové povoľovacie procesy môžu trvať až štyri roky,“ hovorí.

Cenu stavby už teraz odhadli na vyše 400 miliónov eur. Ani v opozícii sa však nedokážu zhodnúť, či je zmena lokality správnym riešením.

Prečítajte si tiež:

Plány s Rázsochami 

Ambiciózne plány má štát aj so samotným pozemkom na Rázsochách. Ministerka tvrdí, že zhruba o osem rokov by tam mala stáť celkom nová detská nemocnica.

„Je to skvelá správa pre slovenských lekárov a pacientov,“ reagoval Peter Bartoň, šéf Národného ústavu detských chorôb.

Poslanec Tomáš Szalay z SaS sa však obáva, že z tohto projektu nič nebude. „Je to nepripravená improvizácia,“ konštatoval.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.