Obrovský zvrat v prípade unesenej študentky Sone. Vyšetrovanie prípadu znásilnenia zastavili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Televízii Markíza to potvrdila bratislavská krajská prokuratúra. Záchranár, ktorého zo zločinu vinili, skončil v opatere lekárov.

Bol 10. september 2023, keď študentka Soňa zmizla bez stopy. Stalo sa to po ceste domov. Od autobusovej zastávky to mala do vchodu len 150 metrov.

Pátrala po nej rodina aj dobrovoľníci. Neskôr z vyšetrovania vyplynulo, že záchranár si ju vyhliadol už v meste a sledoval ju. Počkal ju pred domom. Injekciou jej vpichol látku, po čom zostala omámená. Na rukách ju odniesol do auta.

Prečítajte si tiež:

Všetko je inak

Študentku objavili zdravotníci pred nemocnicou v Petržalke po 25 hodinách. Podľa súdneho dokumentu mala na tele odreniny, reznú ranu a sedem viditeľných vpichov. Na ďalší deň policajti zadržali podozrivého záchranára. Mal pri sebe injekcie s rôznymi látkami, vrátane ketamínu.

Policajti počas vyšetrovania nazhromaždili množstvo dôkazov. Študentkino DNA objavili na kľučke na sťahovanie okien v jeho aute, na plachte v byte zdravotníka aj vo vani.

Po ôsmich mesiacoch je ale všetko inak. Pred súd sa záchranár nepostaví. Vyšetrovanie zastavili.

„Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zastavené. Dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania I.P. bola skutočnosť, že tento v čase spáchania oboch skutkov v dôsledku duševnej choroby, ktorou trpel, nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

Dodala, že vo veci bol súdom vydaný predbežný príkaz na umiestnenie obvineného do zdravotníckeho zariadenia. Skončil na psychiatri. Súd by mal podľa našich informácií v najbližšom období rozhodnúť, či mu nariadi ústavnú alebo ambulantnú liečbu.

Pozrite si reportáž z dňa (16. 9.), keď zdravotníka poslal sudca do väzby:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.