Sú v lese a v rukách majú lupy a zápisníky. Tak vyzerá vyučovanie v zariadení lesnej pedagogiky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj vďaka peniazom z Európskej únie vznikol vzdelávací areál, v ktorom chcú z detí vychovať aktívnych a láskavých ľudí.

Namiesto sedenia v triede sú v lese a namiesto učebnice majú v rukách lupy a zápisníky. Tak vyzerá vyučovanie v zariadení lesnej pedagogiky Mlynica, pod Tatrami. Aj vďaka peniazom z Európskej únie tu vznikol vzdelávací areál, v ktorom chcú z detí vychovať aktívnych a láskavých ľudí.

„V rámci areálu máme vybudovanú materskú a základnú školu, pričom v letných mesiacoch toto prostredie využívame na rôzne aktivity pre deti. Dôležité je pre nás prostredie. Psychológovia tvrdia, že to, v akom je dieťa obklopené v prvých rokoch života, má zásadný vplyv na neskorší vývoj dieťaťa,“ hovorí PR manažérka zariadenia lesnej pedagogiky Marcela Nováková.

Prečítajte si tiež:

Pomohli eurofondy

Aktuálne materskú a základnú školu navštevuje sto detí, pričom v budúcom školskom roku chcú otvoriť aj základnú umeleckú školu.

Vzdelávací areál sa im podarilo vybudovať aj vďaka eurofondom. „Boli to dva granty. Prvý bol dotácia vo výške 1,1 mil. eur z Európskeho fondu rozvoja vidieka. Druhýkrát šlo o výstavbu škôlky vo výške 86-tisíc eur,“ vysvetlil zriadovateľ Ondrej Zoričák.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.