Počasie sa začne počas dňa zhoršovať. Prehánkam a búrkam sa zrejme nevyhneme

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dnešný deň (30. 5.) začne na Slovensku pokojnejšie, obloha bude spočiatku zväčša polooblačná. Situácia sa však počas dňa začne zhoršovať. Postupne sa zamračí viac a na mnohých miestach Slovenska počítajte popoludní s prehánkami či ojedinelými búrkami. Teploty vyskočia na príjemných 23 až 27 stupňov. Na severe bude okolo 19 stupňov.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre stredné a východné Slovensko výstrahu od 11.00 h do 21.00 h. 

Platí najmä v Banskobystrickom, Žilinskom, Košickom, Prešovskom kraji a viacerých okresoch v Trenčianskom kraji. Búrky môže sprevádzať prudký lejak s nárazmi vetra a krúpami.

Predpoveď na štyri dni

Nepriaznivejším, oblačným až zamračeným počasím, nás privíta aj piatok (31. 5.). Posledný májový deň prinesie naďalej na mnohé miesta Slovenska dážď či búrky.

Sobotný (1. 6.) deň sa s nami tiež v počasí maznať nebude. Obloha bude naďalej oblačná a na mnohých miestach našej krajiny aj upršaná.

V nedeľu (2. 6.) bude o niečo krajšie - obloha sa trochu vyjasní a zoslabnú aj zrážky, aj keď miestami s nimi stále počítať musíme.

Pondelok (3. 6.) bude v počasí vrtkavejší, premenlivo oblačný a predpoveď naďalej hovorí aj o tom, že búrok sa ešte nezbavíme.

Prečítajte si tiež:

​Európske metropoly

Vo vlhkom a teplom vzduchu sa vo štvrtok (30. 5.) budú tvoriť prehánky a búrky nielen u nás, ale daždivo bude napríklad aj u susedov Čechov a pred dažďom neujdú ani obyvatelia francúzskeho Paríža.

Predpoveď na desať dní

Prší, prší len sa leje, tak túto slovenskú pesničku si pokojne budeme môcť najbližšie dni na Slovensku spievať, pretože percentá zrážok budú od piatka (31. 5.) opäť na maxime.

Najbližšie dni s výnimkou nedele (2. 6.) zmokneme takmer všade. Prehánkam či búrkam sa nevyhneme až do budúcej stredy (5. 6.). Práve od tohto dátumu by mal nastať zlom a počasie by sa k nám konečne mohlo začať správať lepšie. Ukázať by sa mali konečne aj slnečné lúče. Predsa len, začne sa prvý letný mesiac a ukáže sa to aj na teplotách, ktoré by mali narastať - a to na hodnoty 21 až 28 stupňov.

Podobná situácia sa zopakuje aj počas nocí. Nočné teploty by sa výraznejšie meniť nemali. Na juhu by malo byť okolo 13 až 16 stupňov, na severe 4 až 9, pričom najteplejšia noc by nás mala čakať túto sobotu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.