Premiér Robert Fico je v domácej ošetrovateľskej starostlivosti, potvrdila banskobystrická nemocnica

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Štvornásobného predsedu vlády postrelil v stredu 15. mája dôchodca v Handlovej.

Premiéra Roberta Fica, ktorého pred viac ako dvoma týždňami po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej postrelili, previezli vo štvrtok (30. 5.) z banskobystrickej nemocnice do jeho bytu v Bratislave. Televízii Markíza to potvrdili viaceré zdroje. Pred bytovým domom, kde býva, policajti legitimovali novinárov.

To, že je predseda vlády v domácej ošetrovateľskej starostlivosti, potvrdila v piatok (31. 5.) ráno Rooseveltova nemocnica na sociálnej sieti.

,,Chcela by som preto touto cestou úprimne poďakovať, jemu samotnému, pretože bol disciplinovaným pacientom, tímu našich skvelých zdravotníkov za výborne odvedenú prácu, všetkým ozbrojeným zložkám za profesionálny prístup a všetkým ľudom za silnú pozitívnu energiu, ktorú k nám posielali,” uviedla riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Prečítajte si tiež:

Premiér vo štvrtok (30. 5.) v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici absolvoval ďalšie kontrolné vyšetrenia, ktoré potvrdili pozitívny vývoj jeho zdravotného stavu po atentáte. Rovnako sa v týchto dňoch začal proces jeho rehabilitácie. Podľa nemocnice bude fyzicky a časovo náročná.

Štvornásobného predsedu vlády postrelil v stredu 15. mája dôchodca Juraj Cintula. Fico bol po tomto atentáte v ohrození života, ešte v ten deň podstúpil operáciu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde bol doteraz hospitalizovaný.

Špecializovaný trestný súd SR vzal atentátnika do väzby. Obvinený je z pokusu o úkladnú vraždu.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti