Dopravný chaos v okolí Hronského Beňadika. Vodičov čakajú obchádzky, Psiare ostanú bez verejnej dopravy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dopravný chaos, aký tu dávno nebol. V okolí Hronského Beňadika budú opravovať cestu aj železničnú trať. Vodičov čakajú zdĺhavé obchádzky. Dvesto ľudí ostalo odrezaných od sveta.

Cestári po niekoľkomesačnej prestávke pokračujú v rekonštrukcii cesty prvej triedy na rozhraní Nitrianskeho a Banskobystrického kraja. Opravujú 1,5-kilometrový úsek medzi Hronským Beňadikom a miestnou časťou Psiare.

„Tým pádom ostaneme bez akejkoľvek náhradnej dopravy,“ povedala Dagmar Figecká, obyvateľka Psiarov.

Do Psiarov, kde žije 200 obyvateľov, totiž žiadne autobusy chodiť nebudú. Súbežne s prácami na ceste začnú o týždeň rekonštruovať aj železničnú trať medzi Novou Baňou a Kozárovcami, keďže je na hranici životnosti.

Prečítajte si tiež:

Nebudú mať ani autobusy

Ani náhradné autobusy počas vlakovej výluky v Psiaroch stáť nebudú.

Autobusový prepravca tvrdí, že do miestnej časti Psiare autobusy nemôžu zachádzať preto, že by sa nemali kde bezpečne otočiť. A to vraj vodiči riskovať nemôžu.

„Zákon o cestnej premávke zakazuje vodičovi otáčať sa a cúvať na jednosmernej ceste alebo tam, kde nie je dostatočný rozhľad a mohol by ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uviedol Peter Stach, hovorca spoločnosti Arriva na Slovensku.

Napätá situácia vyvoláva emócie medzi obyvateľmi a starostom. Ten chce ešte požiadať o pomoc župu a uvažuje aj o taxi službe.

Komplikácie s dopravou potrvajú pol roka. Cesta bude pre rekonštrukciu uzavretá približne do Vianoc.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti