Poznáme ju z filmov Adam Šangala či Slnko v sieti. Herečka Oľga Šalagová oslávi 80. narodeniny

Oľga Šalagová.
Oľga Šalagová. Zdroj: TASR/Miroslav Košírer

Herečka a dlhoročná členka Novej scény Oľga Šalagová oslávi 3. júna 80. narodeniny. Na divadelnom javisku, vo filme, televízii, dabingu aj v rozhlase stvárnila desiatky rozmanitých úloh komediálneho i dramatického charakteru.

​Oľga Šalagová je členkou Poestickej scény od roku 1972, neskôr sa stala členkou Poetického súboru Novej scény.

Herečka účinkovala vo filmoch Slnko v sieti, Panna zázračnica, Pobežím až na kraj sveta a v mnohých televíznych filmoch a inscenáciách ako napríklad Balada o siedmych obesených, Maroško či Adam Šangala.

„Herectvo je ťažké remeslo. Herec či herečka pracujú s vlastným telom, musia ovládať svoj hlas a pohyb, čiže používa svoje telo ako nástroj... Mala som šťastie, každá práca na hereckej role mi dala veľa skúseností a krásnych zážitkov,“ povedala jubilantka.

Prečítajte si tiež:

Jubilantka si zaspomínala

O Poetickej scéne hovorí ako o mieste, ktoré malo „šťastie“ na režisérov.

„Divadlo Poetická scéna bolo malé, ale malo veľké čaro. Umožňovalo herectvo bez štvrtej steny. Marta Gogálová absolvovala réžiu Goldoniho Mirandolínou a nechala hercov improvizovať a dotvárať svoje postavy. Stano Párnický mal rád moderné herectvo a scudzovanie. Predstavenie Bertolda Brechta Muž ako muž v jeho réžii, bolo veľmi úspešné. Striedali sa inscenácie poézie a množstvo zaujímavých divadelných titulov. Spomínam na tvorivé skúšky s Paľom Hasprom,“ uviedla herečka.  

Prezradila aj svoje naj. „Mojou najobľúbenejšou bola nádherná postava Riečanovej v hre Pomocník podľa knihy Ladislava Balleka v réžii Marty Gogálovej. Dramaturg, pán Mičinec, kúpil za vlastné peniaze novinku - dve drahé filmové kazety a vyhlásil, že musí zaznamenať naše predstavenie. Ďakujem mu, že zostala pamiatka na naše herectvo,“ dodala Šalagová.

Herec Oldo Hlaváček oslávil 90. narodeniny: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti