S modernizáciou autobusových zastávok MHD v Košiciach sa začne v pondelok

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Zdroj: TASR

Celková výška investície predstavuje sumu jeden milión eur. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

S modernizáciou vybraných autobusových zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach sa začne v pondelok (29. 10.). Celková výška investície predstavuje sumu jeden milión eur. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

Na ôsmich zastávkach boli práce urobené v minulosti. „Modernizácia zahŕňa stavebné úpravy nástupných plôch a pozemných komunikácií v miestach 21 zastávok s nevyhovujúcim technickým stavom vytvorením bezbariérových prístupov, vybavenie zastávok označníkmi a LED informačnými tabuľami s online odchodmi spojov," uvádza magistrát s tým, že tie budú zobrazovať aj prípadné meškania jednotlivých liniek MHD.

„Zároveň všade tam, kde je to potrebné, budú zastávky doplnené o bezbariérové priechody pre chodcov s prvkami pre nevidiacich a tiež osvetlenie priechodov pre chodcov," dodáva.

Financovanie projektu je zabezpečené z prostriedkov európskych štrukturálnych a investičných fondov a z vlastných zdrojov mesta Košice. „Cieľom modernizácie zastávok je dosiahnutie ich vysokej kvality z hľadiska technického vybavenia, predovšetkým však súladu s platnými normami a predpismi so zreteľom na zvýšenie bezpečnosti ľudí, zlepšenie informovanosti a celkového komfortu prepravy cestujúcich," uvádza mesto Košice.

Modernizovať sa budú vybrané nástupištia na zastávkach Staničné námestie, Námestie osloboditeľov, SOŠ automobilová, Námestie Maratónu mieru, Dom umenia, Krajský súd, OD Mier, Amfiteáter, Nová nemocnica, Spoločenský pavilón, Zupkova - Dargovských hrdinov, KVP - Miestny úrad, Hlavná pošta, Magistrát mesta Košice a Železníky.

Zhotoviteľ začne s prácami na zastávke Nová nemocnica smer Hlavná pošta. Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) preto upozorňuje, že od pondelka (29.10.) od 7.00 h bude uvedená zastávka dočasne premiestnená. „Linky 12, 17, 36 a nočná linka N2 budú počas rekonštrukcie zastavovať na Triede SNP, na konečnej zastávke linky 18," informovala hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.

Od pondelka 5. novembra sa začne modernizácia autobusovej zastávky Nová nemocnica smer Ipeľská ulica.

KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme KE

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.