Kaliňák aj Fico by chceli za predsedu parlamentu Danka. Post však podľa koaličnej zmluvy patrí Hlasu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šéfa národniarov Andreja Danka by Robert Kaliňák chcel vidieť na poste predsedu Národnej rady SR. Danko má aj podporu Roberta Fica. Miesto však podľa koaličnej zmluvy patrí Hlasu, ktorý na túto pozíciu nominoval Richarda Rašiho.

Robert Kaliňák chce, aby sa novým predsedom parlamentu stal Andrej Danko. Minister obrany a vicepremiér to povedal pre RTVS. Tvrdí zároveň, že Danko má podporu aj Roberta Fica.

„Pre stabilitu koalície je to dobrý návrh,“ myslí si minister a dodal, že podľa neho bol Danko dobrým predsedom parlamentu. Tento post šéf SNS zastával v rokoch 2016 až 2020.

Prečítajte si tiež:

Dohoda je nad písmo

Podľa koaličnej zmluvy má však nárok na túto pozíciu strana Hlas, ktorá na nej chce vidieť súčasného ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho. 

„Ja viem presne, čo píše koaličná zmluva. Ale rodila sa v čase, keď sme nemali ešte nového prezidenta, zvoleného kandidáta, kde sa takisto podpora istým spôsobom kreovala,“ tvrdí podpredseda vlády.

Ak by malo dôjsť k zmene, neznamená to podľa neho vyslovene to, že by sa musela otvárať koaličná zmluva. „Dohoda je nad samotné písmo,“ poznamenal.

Diskusia na túto tému sa podľa neho rozbehne po voľbách do Európskeho parlamentu, respektíve po inaugurácii prezidenta. „Nejaké odpovede budeme mať možno do konca júna,“ odhaduje Kaliňák.

Vláda chce onedlho predstaviť prvé opatrenia z „lex atentát“. Pozrite si reportáž:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Politika

Dôležité udalosti